Publikimi i tezës së Gjuhës Shqipe/ Reagon Kushi: Secili do të marrë notën që meriton

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Teksa maturantët janë futur në orën 10:00 në ambientet e posaçme për tu testuar për njohuritë në Gjuhën shqipe dhe Letërsi, teza ka dalë sërish online.

Llogaria e “Studentët denoncojnë” në FB ka publikuar tezën e plotë të provimit vetëm 20 minuta pasi ka filluar testi.

E njëjta situatë ndodhi edhe me testimin e Gjuhës së Huaj që u zhvillua më 1 Qeshor.

E pyetur më pas nga mediat, ministrja e Arsimit, Rinisë dhe Sporteve, Evis Kushi deklaroi se tashmë ka nisur një hetim për zbardhjen e çështjes. Megjithatë, Kushi e minimizoi ndikimin e rrjedhjes së tezës në rrjetet sociale.

Sipas ministres, përderisa teza nuk ka dalë përpara se të nisë testimi, kjo nuk cënon procesin e vlerësimit.

“Maturantët të jenë të qetë, sepse secili do të marrë notën që meriton,” tha ajo për mediat.

Ministrja e Arsimit gjithashtu pranoi se personat që fshihen pas këtyre rrjedhjeve janë të njëjtët, dhe ata veprojnë me qëllimin e cënimit të procesit të testimeve, por që sipas saj, nuk ia kanë arritur.

Të fundit

Pas humbjes së të shoqes, reagon për herë të parë aktori Agron Llakaj (Video)

Artisti i mirënjohur dhe autori i programit të humorit Al Pazar Agron Llakaj humbi pak ditë më parë shoqen...

Rritet kërkesa për kredi/ Bizneset marrin hua për investimet, kryeson turizmi

Turizmi është kthyer një ndër sektorët që ka marrë më tepër hua në banka .Bizneset kanë shtuar investimet në prag të nisjes së sezonit...

Në momentin e papërshtatshëm, deputeti i Rithemelimit bën kërkesën e pazakontë

Deputeti i Rithemelimit, Tomorr Alizoti ka marrë fjalën në Kuvend ku nuk i kurseu as emocionet dhe përjetimet personale teksa foli për çështjen e...

“Çdo ndërtesë do ketë kod unik”/ Balla: Do jemi vendi i parë në Ballkan…

Ministri i Brendshëm Taulant Balla, në fjalën e tij në parlament, deklaroi se Ministria e Brendshme po punon për të pasur regjistër adresash në...

Çfarë po ndodh? FNSH dhe ‘Shqiponjat’ kontrolle ‘blic’ në Fushë-Krujë

Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë dhe Shqiponjat kanë nisur disa kontrolle 'blic' në Nikël të Fushë Krujës. Mësohet se kontrollet po bëhen në disa prej...

Lajme të tjera

Web TV