Zyrtare/ Lionel Messi firmos me klubin amerikan Inter Miami

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Lionel Messi refuzon Barcelonën. Ylli argjentinas ka marrë vendimin final për të ardhemn e tij, teksa ka zgjedhur të transferohet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Pavarësisht ofertës së Barcelonës për ta rikthyer në “Camp Nou”, Messi ka zgjedhur Interi Miamin, klub në pronësi të ish-futbollistit anglez, David Beckham, për të vijuar karrierën.

Pas largimit nga Paris Saint-Germain në fundjavë, ylli argjentinas mori oferta nga Arabia Saudite, Barcelona dhe Inter Miami, por vendosi të zgjedhë këta të fundit, teksa arsyen e sqaroi nëpërmjet një deklarate zyrtare.

“Doja shumë të kthehesha te Barcelona, por duke parë atë që përjetova me lamtumirën, nuk doja të ndodhesha sërish në të njëjtën situatë: të prisja se çfarë do të ndodhte apo të lija të ardhmen time në duar të të tjerëve. Duhej të merrja një vendim, duke menduar për veten dhe familjen time, ndaj zgjodha MLS-në. Kam kaluar dy vite të këqija me familjen time, ndaj ishte moment të ndryshoja”, tha Messi.

Për rikthimin e yllit argjentinas te Barcelona u angazhua edhe LaLiga, që pranoi të ndihmojë katalanasit, megjithatë misioni i rikthimit dështoi, pasi Lionel Messi do të lërë Europën për herë të parë në karrierën e tij si profesionist.

Të fundit

Një rrugë në Tiranë merr emrin e Dritan Mezinit, Veliaj: Do vazhdojë të na frymëzojë

Një rrugë në Tiranë, në hyrjen veriore të Liqenit Artificial, do të mbajë emrin e sipërmarrësit Dritan Mezini, i...

Modelja e famshme bëhet nënë për herë të parë, zbulohet emri i veçantë i vogëlushes

Modelja e njohur Sofia Richie dhe partneri i saj Elliot Grainge janë bërë prindër. Sofia lindi një vajzë, të quajtur Eloise Samantha Grainge. Ajo zbuloi...

Himara nis sezonin turistik/ Fluks turistësh nga Anglia, Gjermania e Zelanda e Re

Himara tashmë e ka nisur sezonin turistik duke sfiduar edhe motin e paqëndrueshëm. Numri i turistëve është në rritje ndërsa janë kryesisht te huaj ata...

Gjendet e pajetë në banesë adoleshentja, ‘ngrihet në këmbë’ grupi hetimor

Një 17-vjeçare dyshohet se i ka dhënë fund jetës duke u vetëvarur. Adoleshentja raportohet se është gjetur e pajetë nga familjarët e saj. Ngjarja e...

Dhjetëra të vdekur nga i nxehti ekstrem në Meksikë

Gjithsej 48 persona kanë vdekur brenda dy muajve për shkak të të nxehtit ekstrem në Meksikë, me pothuajse gjysmën e vdekjeve të regjistruara vetëm...

Lajme të tjera

Web TV