“Basha do tretet bashkë me partinë dhe logon”/ Salianji: Vazhdon ta mbajë zvarrë partinë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Deputeti demokrat Ervin Salianji është prononcuar për gazetarët para Kuvendit, ku ka komentuar situatën në PD.

Ndërsa data për mbajtjen e zgjedhjeve për kreun demokrat është caktuar 29 korriku, Salianji u shpreh se partia është në situatën ku ka më shumë prentendentë për kryetar sesa anëtarë.

Deputeti nuk ndaloi as akuzat ndaj ish-kryetarit Lulzim Basha për të cilin tha se po e mban zvarrë partinë.

“Basha ishte kryetar me procedura, vazhdon ta mbajë zvarrë partinë, dhe do të tretet bashkë me partinë dhe logon.

Më vjen keq për këtë. Bëhet fjalë për interesa private. I them cdo demokrati, është sekuestruar vula, sigla dhe paratë. Ka më shumë pretendentë për krytetarë sesa anëtarë. Është një situatë ku cdo democrat duhet të rëagojë për cdo lloj forme për njerëz janë langaraqë para Ballës, jo më para Ramës.

Opozita duhet të rikonceptohet si e re, në cdo aspect, të shkëputet nga njerëz që duan të punojnë me Edi Ramën. PD duhet të rikoceptohet. PD janë njerëzit, jo vula dhe sigla”, tha Salianji

Të fundit

Ndoshta nuk e besoni por kafe me gjalpë është mënyra më e mirë për të humbur në peshë!

Tashmë është përhapur masivisht një mënyrë e re e konsumimit të kafesë në SHBA dhe mund të konsiderohet si...

Kërkoi 200 mijë dollarë dëmshpërblim, kush e nxorri videon erotike të Inis Gjonit?

Publikimi i video-skandaleve ka patur gjithmonë një interes të gjerë publik në të gjithë botën. Për më tepër kur bëhet fjalë për personazh publik. Duke...

Vajza e vogël feston 8 vjetorin e lindjes, Fevziu ndan si rrallëherë momentet nga festa

Vajza e saj moderatorit të njohur, Blendi Fevziut feston sot 8-vjetorin e lindjes. Moderatori ka ndarë në ‘Instagram’, foton nga festa e ditëlindjes së vajzës...

Berisha takim me deputetët e Rithemelimit dhe grupin e Bardhit, ja fokusi i diskutimeve

Ish kryeministri Sali Berisha po zhvillon sot takimin e katërt me deputetët e Rithemelimit dhe grupin e Gazment Bardhit. Në fokus të diskutimeve priten të...

Serbia tërhiqet nga kufiri, vjen reagimi i parë nga DASH

Shtetet e Bashkuara kanë mirëpritur njoftimin e Serbisë për t’u tërhequr nga kufiri me Kosovën, pas paralajmërimeve të Uashingtonit, edhe pse verifikimi i lëvizjes...

Lajme të tjera

Web TV