Tensionet dhe debatet pas mbledhjes së Kryesisë, reagon për herë të parë Alibeaj

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ish-kryetari i komanduar i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj ka reaguar për herë të parë në lidhje me tensionet pas mbledhjes së Kryesisë, mbrëmjen e së martës.

Në ambientet e jashtme të Kuvendit, Alibeaj tha për gazetarët se nuk pati dhunë ndaj anëtarëve të Kryesisë.

Alibeaj nënvizoi se mbledhja u shoqërua me debate të forta, teksa reagimin e Sekretarit të Përgjithshëm, Gazment Bardhi, e cilësoi si qëndrim emocional.

“Modeli ndryshe është të respektojmë sigurisht lirinë e shprehjes së çdo njeriu. Kush kështu? Unë e thashë, çfarë të them më tepër, distancim.

Partia Demokratike është baza, janë njerëzit. Qëndrimet emocionale mos i merrni. Deri diku, po.  Në mbledhje, asnjë prej anëtarëve të Kryesisë nuk kanë qenë në presion.

Unë isha në mbledhje, asnjë prej tyre nuk ka qenë nën presion. Kanë pasur qendrime të ndryshme. Ju mund ta perceptoni kështu, por nuk është kështu.

Kryetarët e degëve janë PD-ja, janë ata njerëz që me 8 janar ishin këtu në mbrojtje të gjithë deputetëve , pa përjashtim. Nuk ka pasur asnjë dhunë përveçse, fjalë ka pasur”, theksoi ai.

Të fundit

Tërmetet nuk ndalen, Ballkani shkundet sërish, ja ku ishte epiqendra

Një tërmet me magnitudë 3.7 ka goditur në orën 10:43 sot në zonën detare ne jug të Metonit në...

Të rinjtë që kërkojnë pune në rritje, kalojnë nivelet e para pandemisë

Numri i të rinjve që iu drejtuan zyrave të punës erdhi në rritje në tremujorin e dytë të vitit. Të dhënat nga burime administrative, tregojnë...

Në burg prej 12 Majit/ Caktohet data e seancës së parë të gjyqit ndaj Fredi Belerit

Gjykata e Posaçme ka caktuar datën e seancës së parë të gjyqit ndaj kryebashkiakut të zgjedhur të Himarës, Fredi Beleri. Gjyqi do të jetë më...

Mbi 1 mln turistë në shtator/ Rama: S’korrespondojnë me të ardhurat që deklarojnë hotelet

Gjatë muajit shator vendin e kanë vizituar mbi 1 milionë turistë, ndërsa synohet që deri në fund të vitit shifra të arrijë 10 milionë. Gjatë...

Ky zakon në dush ka efekte befasuese në tru: Për çfarë bëhet fjalë

A keni dëgjuar për përfitimet pozitive që dushi me ujë të ftohtë sjell në trupin dhe mendjen tuaj? Përveç nxitjes së qarkullimit të gjakut dhe...

Lajme të tjera

Web TV