“Ringjallet” Euro, monedha europiane fiton pikë ndaj lekut, në rritje dhe valutat e tjera

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Pasi e mbylli javën në nivelin më të ulët historik, euro dha shenja rigjallërimi të hënën pas gati një muaj në rënie.

Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, valuta evropiane po këmbehet këtë fillimjavë me 106.26 lekë, duke fituar 0.64 pikë.

Aktualisht, 1 euro po blihet për 105.8 lekë dhe po shitet për 106.81 lekë.
Ndërkohë në rritje paraqiten edhe valutat e tjera si dollari apo paundi.

Megjithatë, agjentë nga tregu valutor thonë se forcimi i euros nuk do të zgjasë.
Flukset e larta prurëse, kombinuar me efektin psikologjik do të fusin sërish euros në cikël rënës.

Të fundit

NBA/ Los Angelos Lakers mposhtin Indiana Pacers dhe janë fitues të In-Season Tournament

LeBron James dhe Anthony Davis kombinuan për 65 pikë, teksa Los Angeles Lakers fituan turneun inaugurues të NBA In-Season,...

VIDEO/ Inter mposht lehtësisht Udinesen në “Giuseppe Meazza” dhe rikthehet në kryesim

Interi rikthehet sërish në krye të Serie A. Skuadra e Simone Inzaghit zhvilloi një ndeshje perfekte në “San Siro” duke mposhtur 4-0 Udinesen. Fundi i...

Dhërmi/ 56-vjeçari kapet në flagrancë duke shkarkuar inerte pa autorizim

Një 56-vjeçar është nën hetim në gjendje të lirë, pasi u kap duke shkarkuar inerte në afërsi të një aksi rrugor, pa autorizim nga...

Humbi rrugën në Malin e Dajtit, policia i shkon në ndihmë turistit gjerman

Policia i ka ardhur në ndihmë një shtetasi gjerman. Ky i fundit rreth pasdites, në Malin e Dajtit, duke eksploruar natyrën, ka humbur rrugën,...

Tentativa për grabitje në fshatin Prush/ Autorët përleshën me efektivin

Tre personat e armatosur të cilët tentuan të vidhin me armë banesën e Gani Himës në fshatin Prush të Tiranës, patën përplasje me policinë,...

Lajme të tjera

Web TV