Festa e liqenit të Shkodrës tërheq vemendjen e vizitorëve, promovohen resurset natyrore

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

E kthyer tashmë në një traditë, festa e liqenit të Shkodrës, përveç promovimit të resurseve, nuk lë pas as shfaqjen e turizmit të veçantë shkodran. Organizatorët e konsiderojnë si mikëpritje për turistët

“Ofrojmë shumë përtej turizmit, traditën, kulinaritë e fshatrave buzë këtij liqeni”, tha Bardh Spahia, kryetar bashkie

“Synojmë promovimin e Shkodrës në të gjitha dimensionet”, tha Aurora Zylja, biologe.

Pjese aktiviteteve u bënë edhe anëtarët e Worldwild duke dokumentuar speciet e rralla të liqenit të Shkodrës.
“Nëpërmjet fotografisë promovojmë faunën, tashmë vemendja është e madhe dhe nga të huaj”, tha fotografi Jetmir Troshani.
Muzike, sporte ujore, panair kulinarie u organizuan gjate dy diteve.

Të fundit

I keni ditur më parë? Njihuni me karakteristikat më toksike të shenjës së Peshqve

Peshqit janë shenja e fundit e zodiakut dhe njëkohësisht më e ndjeshmja. Por çfarë e bën këtë shenjë toksike? Çfarë...

Kërkon t’i shpëtojë eliminimit, Sara vishet si mashkull dhe propozon për martesë…

Sara Gjordeni ka gjetur një mënyrë interesante që të bëjë për vete publikun dhe për t’i shpëtuar eliminimit. Ajo është veshur si mashkull, ka kapur...

Nga banorët e rinj, deri te çiftet e shtëpisë, gazetarja analizon gjithçka mbi “BBV3”

Gazetarja Klotilda Harka ishte e ftuar sot në një emision televiziv për një analizë mbi “Big Brother Vip 3”, banorët dhe situatat e krijuara...

Ja si të ruani shëndetin në një mjedis pune toksik

Ishte argëtuese, derisa nuk ishte. Kur filloi punën e tij të re, Gareth ishte duke qeshur, kompania e tij po bënte gjëra emocionuese, ai...

E bujshme nga gazeta gjermane “Bild”, Bayern i beson pankinën ish-trajnerit të Realit

Bayerni i Mynihut ka gjetur trajnerin e ri. Lajmi i bujshëm vjen nga e përditshmja gjermane “Bild”, e cila raporton se në stolin e...

Lajme të tjera

Web TV