Sulm me armë në një shkollë në Brazil, një i vdekur dhe një i plagosur

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një person i armatosur hapi zjarr në një shkollë në shtetin brazilian të Parana.

Sipas mediave braziliane, nga të shtënat me armë ka mbetur i vrarë një student, ndërsa një student tjetër është plagosur në kokë dhe është dërguar në spital.

Më në fund autori u arrestua nga policia dhe u identifikua.

Bëhet fjalë për një ish-nxënës 21-vjeçar, i cili kishte shkuar në organet përkatëse të shkollës për të kërkuar disa dokumente dhe më pas kishte nisur të qëllonte.

Menjëherë pas të shtënave, zona është rrethuar dhe në vendngjarje kanë shkuar policia dhe ambulanca.

Pas sulmit, guvernatori i shtetit shpalli tre ditë zie.

Të fundit

Lufta në Kosovë, film në Hollywood

Në fokus do të jetë masakra e Reçakut E kaluara e luftës së Kosovës, ka akoma shumë për t’i treguar...

Ekskluzive/Përplasje fizike midis gazetarit të Klan newz dhe operatorit të A2CNN “Video”

Mbrëmjen e sotme në spitalin e traumës ku gjenden të plagosurit e shperthimit në Lushnje janë konfliktuar fizikisht një gazetar i klan news me një...

Rusia nuk dëshiron që dialogu Kosovë-Serbi të përfundojë me sukses

Studim të publikuar nga Instituti i Kosovës për Kërkime dhe Zhvillime të Politikave (KIPRED) theksohet se Rusia nuk e sheh të izoluar procesin e...

Elon Musk padit kompaninë OpenAI për tradhti të interesave të publikut

Elon Musk paditi kompaninë OpenAI dhe themeluesin e saj, drejtorin ekzekutiv Sam Altman, për atë që e quan tradhtim të qëllimit për t’i shërbyer...

Jepet pa kolateral/ Nisin aplikimet për kredinë studentore

Jepet pa kolateral, studentët e shlyejnë pas studimeve Studentët në Shqipëri për herë të parë këtë vit kanë mundësi të marrin kredi dhe ta shlyejnë...

Lajme të tjera

Web TV