Videoskandalin në zyrën e Gjicit/Ironia e Shehut: Mund të dalë më i ndershëm se të tjerët

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kryetari i LZHK-së, Dashamir Shehi në një intervistë për Panorama TV komentoi shkurt video skandalin seksual në zyrën e Safet Gjicit, ish-kryebashkiak i Kukësit.

Sipas Shehit, është kryeministri Edi Rama ai që ka ndërtuar një administratë të keqe, duke theksuar se përgjegjësia nuk është personale, siç thotë kryeministri, por është politike.

Në këtë histori – u shpreh Dashamir Shehi- Gjici mund të dalë më i ndershmi sesa të tjerët

“ Unë gjykoj që kryeministri ka përgjegjësi të madhe nuk duhet të merret as me skandalin dhe as me videon.

Kryeministri ka ndërtuar një administratë të keqe dhe ka gjetur një formulë që nuk është e ligjshme që thotë përgjegjësia është morale. Përgjegjësia është politike.

Kjo qeveri ka ministra në burg, kanë dalë nja 10 kryebashkiake që vinin nga bota e piste. Administrata publike është rrënuar është bërë puro partiake dhe politike. Ka humbur detyrimin para ligjit. Ata që janë dënuar.  Në këtë histori ai Gjici mund të dalë më i ndershmi sesa të tjerët. Po të merremi kështu me skandale të përditshme unë them se dalin shumë të tilla”, tha Dashamir Shehi.

Të fundit

Vajza gjen nënën e vdekur brenda sëndukut në Itali, trupi ishte dekompozuar

Trupi i pajetë i një gruaje që ishte dekompozuar është gjetur në një sënduk në dhomën e gjumit në...

Ç’ndodhi? Njerëzit reagojnë ashpër ndaj fushatës së re të ZARA-s

ZARA ka publikuar fushatën e re (më 9 dhjetor), e cila ka ndezur zemërimin e shumë njerëzvë në rrjetet sociale, veçanërisht mbështetësit e Palestinës,...

Situata me reshjet në vend, ministri Balla: Shoferët të qarkullojnë me kujdes

Ministri i Brendshëm Taulant Balla ka reaguar lidhur me situatën e krijuar në akset rrugore në vend pas reshjeve të shiut dhe dëborës. Balla u...

Jordania: Izraeli synon të dëbojë palestinezët nga Gaza

Ministri i Jashtëm i Jordanisë, Ayman Safadi, deklaron se Izraeli po e zbaton një politikë për t’i detyruar palestinezët të ikin nga Gaza përmes...

Adele hap shpirtin: Unë vuaj nga depresioni

Këngëtarja e famshme britanike Adele në një intervistë për Hollywood Reporter ka pranuar se vuan nga depresioni. Këngëtarja, e cila ka lindur dhe është rritur...

Lajme të tjera

Web TV