A duhet Shqipëria të prishë marrëveshjen me muxhahedinët? Ja si përgjigjet Yuri Kim

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një ditë pas tensioneve në kampin e MEK në Manëz, ambasadorja Yuri Kim ka reaguar lidhur me ngjarjen që ndodhi një ditë më parë, ku nga aksioni policor pati të plagosur në radhët e efektivëve dhe iranianëve.

Ambasadorja tha se Shqipëria do të ketë mbështetjen e SHBA-ve nëse vendos të prishë marrëveshjen me MEK.

Yuri Kim: Është një vendim që duhet ta marrë qeveria shqiptare, por një gjë është e qartë. Mbështesim të drejtën e Shqipërisë për të zbatuar ligjet e saj në vendin e saj.

Ka terma të caktuara që zbatohen për cdo mysafir në vendin tuaj, dhe këto duhet të zbatohen prej tyre.

Të fundit

“Janë 3 banda”/ Lubonja: Liderët politikë kanë grabitur shqiptarët

Në emisionin Open në News 24 u diskutua për deklaratat e kreut të PL Ilir Meta, si dhe për...

Françeska Murati në pritje të fëmijës së dytë, konfirmon lajmin në rrjetet sociale

Françeska Murati i dha sinjalet e para të pritjes së ëmbël vetëm pak ditë më parë, në një bisedë me ndjekësit e saj. Për...

Sefa: Është krijuar një koalicion anti-SPAK, ja pse ka frikë Edi Rama

Avokati Indrit Sefa në studion e emisionit “Open” në News24 tha se sot kemi një koalicion anti-SPAK, dhe do e shikoni se pas dy...

Berisha: “Kush prek votën, duhet të lërë kokën”

Gjatë fjalës së mbajtur në tubimin qytetar, kryetari i PD-së Sali Berisha ka ftuar të gjithë shqiptarët që të ngrihen dhe të mos qëndrojnë...

“U bë forca ime”, ja kujt ia dedikon fitoren e “Ferma VIP” Dijonis Biba

Dijonis Biba u shpall mbrëmjen e djeshme fitues i edicionit të parë të “Ferma VIP”. Ai u shpall si më i preferuari i publikut...

Lajme të tjera

Web TV