test

”Shihemi së shpejti”/Balluku: Kim i shërbeu Shqipërisë, misioni i saj kishte tre kolona

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Zv/kryeministrja dhe ministrja për Infrastrukturën dhe Energjinë, Belinda Balluku përshëndeti sot ambasadoren e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Yuri Kim, në përfundim të misionit të saj në vendin tonë.

Balluku u shpreh se, “në fjalën e parë si ambasadore në Tiranë, Yuri Kim tha se misioni i saj kishte tre kolona kryesore, një prej të cilave lidhej direkt me portofolin e ministrisë që unë drejtoja, zhvillimin ekonomik dhe biznesin e ngritur mbi parimin e transparencës e konkurrencës së ndershme”.

“Gjithkush në atë kohë ka menduar se ishin premtimet e radhës nga një nga ambasadoret më të rëndësishme për Shqipërinë, por askush nuk mund të besonte se ajo e kishte shumë seriozisht misionin e saj në vendin tonë dhe se do bëhej një nga personalitetet më ndikues për çdo shqiptar”, theksoi Balluku, në rrjetet sociale.

“Sot pas më shumë se tre vjetësh bashkëpunim me Yuri Kim, mund të them pa frike se unë dhe stafi im, jemi dëshmitarët e gjallë të dëshirës dhe pasionit të saj për të mbështetur e ndihmuar Shqipërinë, jemi të lumtur që patëm mundësinë të kemi në krah një grua që i shërbeu këtij vendi të vogël si të ishte bijë e tij, një grua që me këmbënguljen e saj arriti të realizonte premtimet e dhëna në atë fjalë të parë, kur gjithkush besonte se ishte një fjalë e shkruar nga këshilltarët e radhës dhe jo misioni dhe vizioni i qartë i saj”, u shpreh Balluku.

“E dashur Yuri të uroj nga zemra rrugëtim të mbarë në vazhdimësi dhe jam e sigurt që Shqipëria dhe shqiptarët kanë një vend të veçantë, përgjithmonë në zemrën tënde, ndaj jam e sigurte që kjo nuk është një lamtumirë. Shihemi së shpejti”, përfundoi postimin e saj zv/kryeministrja, Belinda Balluku.

Të fundit

Belgjika nuk gabon sërish, Djajtë mposhtin Rumaninë dhe marrin fitoren e parë në Europian

Belgjika regjistron fitoren e parë në EURO 2024, me skuadrën e Tedesco-s që triumfoi 2-0 ndaj Rumanisë në ndeshjen...

Zi në botën e futbollit, ish-futbollisti i njohur dhe familja e tij humbasin jetën

Futbollisti 28-vjeçar i Al Jazira, Ahmad Abu Al-Atta së bashku me gruan dhe fëmijët e tij mbetën të vrarë pas një sulmi ajror izraelit,...

Hodhën fishekzjarrë nga një jaht dhe i vunë flakën pyllit, e pësojnë keq 13 persona

Autoritetet greke arrestuan 13 persona të shtunën pasi fishekzjarrët e nisura nga një jaht ndezën një zjarr në pyll në një ishull pranë Athinës,...

“Nga 15 mijë euro do marrësh 280”/ Zbardhen telefonatat e zhvatjes së italianëve

Top Channel ka zbardhur dosjen për mashtrimet përmes call centerave, ku 17 persona akuzohen se zhvatën 4.7 mln € nga 1200 italianë dhe i...

“Është djali më i bukur shqiptar”/ Adrola Dushi pranon lidhjen me këngëtarin e njohur

Tashmë nuk ka më dyshime! Modelja bukuroshe Adrola Dushi dhe këngëtari i famshëm Capital T janë në një lidhje dashurie. Lajmin e ka konfirmuar bukuroshja...

Lajme të tjera

Web TV