Policia plan masash për sezonin turistik/ Në fokus garantimi i sigurisë për qytetarët

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Në një konferencë për mediat Policia e Shtetit njoftoi masat lidhur me sezonin turistik, ndërsa ka bërë edhe bilancin e operacioneve të deritashnishme, kundër trafikimit të lëndëve narkotike .

Në këtë deklaratë u bë me dije se në fokus mbetet parandalimi i kriminalitetit , si edhe garantimin e sigurisë si edhe masa për t’ju ardhur në ndihmë pushuesve.

“Është ngritur policia detare për menaxhimin e hapësirës detare, nëpërmjet një flote prej 35 mjete lundruese me punonjës të certifikuar”, thuhet në deklaratë.

Të fundit

Çfarë përmban propozimi i Sekretarit të NATO-s për ndihmën ushtarake Ukrainës?

Ministrat e jashtëm të NATO-s të premten do të diskutojnë për një ndihmë të re ushtarake për Ukrainën, të...

Nisin fluturimet direkte nga Tirana në Kopenhagë

Qytetarët shqiptarë nga sot mund të fluturojnë direkt drejt kryeqytetit të Danimarkës, Kopenhagës. Fluturimi i parë direkt është pritur me një ceremoni të veçantë...

Soko: Ja sa duhet të llogaritet minimumi jetik për një familje me 4 persona

Eksperti i ekonomisë Pano Soko nga Nisma Thurje, duke folur për minimumin jetik, tha në emisionin “Open” në News24, se të jetosh në minimumin...

Miqësoret dhe më pas Europiani, kombëtarja stërvitet në “Shtëpinë e Futbollit”

Trajneri i Shqipërisë, Sylvinho ka thirrur lojtarët e kombëtarës në “Shtëpinë e Futbollit”, për të parë kështu situatën e tyre në këtë fund muaji....

Lajme të tjera

Web TV