Intervista e parë pas transferimit tek Inter Miami, Messi: “Jam shumë i emocionuar”

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Lionel Messi mbylli pas dy sezonesh aventurën në Francë teksa u aktivizua në radhët e Paris Saint-Germain. Argjentinasi nuk mundi t’i përmbushte pritshmëritë e tifozëve të parizienëve, edhe pse statistikat ishin në anën e “pleshtit”. Paraqitja e dobët e francezëve në Champions League, bëri që tifozët të fajësonin Messin, por edhe Mbappe e Neymar.

Gjithsesi, Kampioni i Botës tashmë e ka mbyllur kapitullin me PSG ndërsa befasoi jo pak me zgjedhjen për të vijuar karrierën në Amerikë aty ku do të veshë fanellën e Inter Miamit. 36-vjeçari, pas ndeshjes së lamtumirës së Juan Roman Riquelme, nga stadium “Bombonera”, foli për herë të parë në lidhje me transferimin në Amerikë teksa u shpreh se është mjaft i emocionuar.

“Për mua ishte kënaqësi të isha dëshmitar në ndeshjen e lamtumirës së Riquelme, argjentinasit e kanë “pikë të dobët”. Riquelme është histori për Boca Juniors dhe unë u kënaqa shumë që u riktheva të luaj në një stadium si “Bombonera”. Tani pres të marr disa ditë pushime, të rikuperoj energjitë dhe të përgatitem për sezonin e ri. Do të nis një aventurë të re, në një skuadër të re dhe një qytet të ri. Jam shumë i emocionuar për këtë”, u shpreh Messi i cili pritet të debutojë me Inter Miamin në ndeshjen e datës 21 korrik ndaj skuadrës meksikane të Cruz Azul.

Të fundit

Berisha: Fondi prej 6 miliardë eurosh është “mollë e ndaluar “ për Shqipërinë

Gjashtë miliardë euro, ky është fondi që Bashkimi Evropian ka planifikuar të ndajë për Kosovën, Shqipërinë, Maqedoninë e Veriut,...

Veliaj në Njësinë 8: Hapja e partisë do na sigurojë fitore absolute për mandatin e katërt

Edhe pse na ndajnë një vit nga zgjedhjet parlamentare të 2025, Partia Socialiste në kryeqytet ka ndezur motorët për të siguruar një mandat tjetër....

Kanye West i kërkon publikisht Kim që të heqë fëmijët nga shkolla e VIP-ave

Kanye West ka vendosur t’i kërkojë publikisht ish-gruas së tij Kim Kardashian që të heqë nga shkolla e të famshmëve fëmijët e tyre. “Kim, hiqi...

Unë e Gaz Bardhi vdekjen e mendojmë po t’i thyejmë më zemrën doktorit kurrë

Nga Agron Gjekmarkaj Gojëdhënat thonë që dikur një “zot shtëpie” ndante punët në mëngjes, ku dikë e çonte për dru, dikë me bagëti, tjetrin në...

E pazakontë/ Erjola përgatit hallvën “e vdekjes” për çiftin Ilnisa-Meriton!

Situatat kanë qenë të shumta mes banorëve të “BBV3”, teksa mes tyre ka miqësi, por edhe debate e ‘përplasje’ të shumta. E teksa, duket se...

Lajme të tjera

Web TV