test

ARRSH nxjerr pamjet e kantierit/ Hapet plotësisht gjurma e re e Elbasan-Qafë Thanë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka publikuar këtë të martë pamjet e kantierit të rrugës Elbasan-Qafë Thanë dhe thotë se gjurma e re është hapur plotësisht. Referuar njoftimit, thuhet se janë realizuar 60% e veprave të artit të parashikuara.

Kanë përfunduar nënkalimet e parashikuara në projekt, ndërkohë vazhdon puna për mbushjen e trupit të rrugës dhe mbrojtjen lumore.

“Në kantierin e punimeve Elbasan-Qafë Thanë faza e parë, pjesë e Korridorit 8 punohet me ritëm dhe tashmë është hapur e gjithë gjurma e re. Kanë përfunduar nënkalimet e parashikuara në projekt.

Janë realizuar 60% e veprave të artit. Vazhdon puna për mbushjen e trupit të rrugës dhe mbrojtjen lumore”, thuhet në postimin e Autoritetit Rrugor Shqiptar, ndërsa më poshtë janë dhe pamjet e kantierit të punimeve.

Të fundit

Zhvillimet në PD/ Gjekmarkaj: Të gjejmë modusin të mos përjashtojmë njëri-tjetrin

Nënkryetari i PD-së, Agron Gjekmarkaj, tha nga studio e “Open” në News24 se pas vendimit të Gjykatës së Apelit...

“Hysaj ka bërë dje vetëm një gabim”, Josa analizon mbrojtjen

Trajneri i njohur, Mirel Josa ishte i ftuar në “Euro 24”, në News 24, në emisionin e drejtuar nga Trevisa Tufa, ku analizoi mbrojtjen...

E rëndë në Itali/ Punëtori shqiptar plagoset me thikë

Një ngjarje e rëndë është regjistrua në Itali në Via Mulino da Capo di Giulianova. Një 34-vjeçar shqiptar është plagosur me thikë nga një...

Sa nxehtësi mund të durojë trupi i njeriut?

Vdekjet nga nxehtësia janë bërë mjaft të zakonshme dhe ndërsa bota nxehet, mund të bëhen edhe më të zakoshme nëse nuk zhvillohet një plan...

“Të dua”/ Ilnisa dhe Meriton “arratisen” me njëri-tjetrin

Çifti Ilnisa-Meriton, romanca e të cilëve nisi brenda shtëpisë së “BBV3”, kanë qenë tepër të komentuar dhe pas daljes së tyre nga shtëpia. Dyshja, sidomos...

Lajme të tjera

Web TV