Tottenham refuzon ofertën e parë të Bayern Munich për Kane, bavarezët ofrojnë 70 milionë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Bayern Munchen ka paraqitur një ofertë zyrtare për shërbimet e Harry Kane. Goleadorin dhe kapitenin e Tottenhamit.

29-vjeçari ka edhe një vit kontratë me klubin londinez. Kane nuk ka ndërmend të rinovojë, ndërkohë që presidenca angleze po u reziston ofertave për “yllin” e skuadrës.

70 milionë euro + bonuse është oferta e kampionëve të Gjermanisë për kapitenin e kombëtares së Anglisë.

Propozim që është refuzuar në mënyrë kategorike nga presidenti i Daniel Levy.

Harry Kane u kërkua nga klubi bavarez edhe gjatë verës së kaluar për të zëvendësuar Robert Lewandowskin. Me “bomberin” polak që u transferua te Barcelona si lojtar i lirë.

Të fundit

‘Katunar pa pretendime dhe i padukshëm’/ Ku e sheh veten kryeministri Rama pas 20 vitesh

Ku e sheh veten kryeministri Edi Rama pas 20 vitesh? Në podcastin ‘Flasim’ ku kishte të ftuar këngëtarin Alban Skënderaj...

Teknologjia e shëndetit/ Inteligjenca Artificiale do vizitojë njëlloj si një mjekët

Inteligjenca Artificiale do t’ju vizitojë njëlloj si një mjek. Inteligjenca Artificiale është shumë premtuese në kujdesin shëndetësor. Por ajo gjithashtu përballet me pengesa të...

“Do e gjej forcën në dhimbje”, çfarë shkruante në rrjetet sociale efektivja që u vetëvra

Një ngjarje e rëndë tronditi Tiranën pasditen e së premtes, ku 21-vjeçarja Aldorjana Loshi, efektive në komisariatin nr.5 në Kamëz i dha fund jetës...

Media franceze ‘Grazia’: Shqipëria, destinacioni më i kërkuar nga pushuesit në 2024-n

Shqipëria, është një destinacion i ri që ka mahnitur çdo turist të huaj, por që mbetet ende shumë pak e njohur për publikun e...

Leku ‘mbyt’ euron, mësoni me sa blihen dhe shiten monedhat e huaja sot

Sot, më 25 maj 2024, dollari amerikan blihet me 92.2 lekë dhe shitet me 93 lekë. Euro blihet me 100 lekë dhe shitet 100.7 lekë. Franga zvicerane këmbehet në blerje...

Lajme të tjera

Web TV