Free Porn
xbporn
Free Porn

manotobet

takbet
betcart
betboro

megapari
mahbet
betforward


1xbet
teen sex
porn
djav
best porn 2025
porn 2026
brunette banged
Ankara Escort
1xbet
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com

1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com

1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
betforward
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co

betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co

betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
deneme bonusu veren bahis siteleri
deneme bonusu
casino slot siteleri/a>
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Cialis
Cialis Fiyat
deneme bonusu
padişahbet
padişahbet
padişahbet
deneme bonusu 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet 1xbet untertitelporno porno 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet 1xbet سایت شرط بندی معتبر 1xbet وان ایکس بت pov leccata di figa
best porn 2025
homemade porn 2026
mi masturbo guardando una ragazza
estimare cost apartament precisă online
blonde babe fucked - bigassmonster

Japonia një hap përpara në teknologji, njeriu tani mund të ketë gjashtë krahë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Japonia gjithmonë ka dëshmuar se është shumë përpara pjesës tjetër të botës me teknologjinë, kësaj radhe studiuesit japonezë kanë sjellë një zbulim të ri teknologjik, krahë robotikë të cilat vishen si një çantë shpine dhe përdoren për të bërë çdo punë të mundshme, duke e kthyer një njeri normal me 6 krahë.

Të gjithë do të ishin kureshtarë të dinin se si do të dukej shoqëria nëse krahë robotikë do të ishin të disponueshme lirisht për t’u përdorur si biçikletat me qira në anë të rrugës?

Ekipi i Masahiko Inami në Universitetin e Tokios ka bërë të mundur pikërisht atë që deri para pak kohësh dukej e pamundur.

Krijimi më i fundit i teknologjisë duket se lë pas shprehjen “kam vetëm dy duar”, pasi falë ekipit të Inami idetë teknologjike të realizuara kanë prezantuar krahët robotikë të cilët bëhen pesë e trupit të njeriut duke kryer aktivitete nga më të ndryshmet, duke kthyer një njeri me dy duar në një njeri-robot me gjashtë duar.

Një video promocionale për “Jizai Arms” tregon dy balerina duke performuar një rutinë me krahë robotikë që dalin nga shpina e tyre, zbulon qëllime të tjera për të ardhmen.

“Në të ardhmen ne mund të shohim krahë që rriten nga shpina e njerëzve, ose drone të lidhur me njerëzit.Ndoshta dikush do të dalë me një sport që kërkon gjashtë krahë ose do të shpikë një lloj të ri noti,” tha Inami.

Inami thotë se ai u frymëzua nga kukulla tradicionale japoneze dhe një histori e shkurtër pothuajse horror nga romancieri Yasunari Kaëabata për një burrë që merr hua krahun e një gruaje të re dhe vazhdon të kalojë natën me të.

Lexo edhe :  Çfarë ju bën më të lumtur se dashuria?

Duke marrë parasysh paraprakisht kritikat që mund të vijnë për këtë zbulim, Inami shprehet se ky krijim tekmologjik nuk është një rival i qenieve njerëzore, por diçka që na ndihmon të bëjmë çfarë të duam.

“Ky nuk është absolutisht një rival i qenieve njerëzore, por diçka që na ndihmon të bëjmë si të duam, si një biçikletë ose makinë . Ajo na mbështet dhe mund të zhbllokojë kreativitetin,” tha Inami.

Të fundit

Jo vetëm stresi por edhe këto ushqime shkaktojnë çrregullime hormonale!

Bulmeti Një nga më të njohurit në këtë listë është padyshim bulmeti. Ekspertët thonë se ushqimet me bazë bulmetin janë...

Europa ‘digjet’ nga i nxehti afrikan/ Ja shtetet që po përballen me pikun e temperaturave

Europa po përballet me një valë të nxehti, ndërsa temperaturat më të larta janë regjistruar në rajonin e Mesdheut. Meteorologia Geraldine Zollinger nga Meteo...

Jeni ju? Shenjat e horoskopit që harxhojnë më shumë kohë online

Ju ndoshta mendoni se rrini shumë online sepse lëvizni virtualisht nëpër rrjete sociale, bëni komente apo pëlqeni postimet e personave të tjerë, por të...

Orban: Misioni i paqes për Ukrainën po ecën në rrugën e duhur

Kryeministri i Hungarisë Viktor Orbán tha sot se “misioni i tij i paqes” për Ukrainën po përparon mirë dhe se për momentin është arrirë,...

Plumbi nuk e ndali Donald Trump, por Corona mund të ndalë Joe Biden

I sëmurë nga Corona, paraqitjet e fushatës u anuluan dhe nën presion në rritje në kampin e tij për shkak të performancave katastrofike –...

Lajme të tjera

Web TV