test

U ‘kryqëzua’ nga fansat se tha u bë një besimtar ekstremist/Noizy: O njerëz të trashë…

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Reperi i njohur, Noizy, ka publikuar sot foton e kushëririt të tij Eraldo Musteqja, i cili i vuri flakën lokalit në pronësi të tij në orët e para të mëngjesit.

26-vjeçari përfundoi në prangat e policisë së Durrësit dhe në momentin e arrestimit iu gjet një thikë.

U ‘kryqëzua’ nga fansat se tha ‘u bë një

Ndërkohë Noizy në reagimin e tij në “Instagram” shkruan se Eraldo është rritur nga familja e tij që në fëmijëri, por më pas u bë besimtar ekstremist duke krijuar besime të forta se lokalet nuk duhet të shesin alkool dhe muzika është haram.

Menjëherë në postimin e tij kanë vërshuar komente të shumta në lidhje me pjesën ku Noizy përmend “u bë besimtar ekstremist”.

Për këtë arsye reperi ka bërë një tjetër reagim në “Instagram” ku shkruan:

“Sa idiotë ka kjo tokë se dija. Kur robi thotë është bërë ekstremist këto duan me marrë se zben për keq. Mund të ishte dhe ekstremist katolik mer idiota, si ai që vrau 50 veta në xhaminë e Zelandës së Re… Ekstremist me besime ekstreme o njerëz të trashë”.

Ndërkohë në krah të këtij postimi Noizy shkruan: “Se di domethënë, halli madh me budallenj”.

Të fundit

E dënuar për vrasje, pas 43-vitesh gruaja shpallet e pafajshme nga gjykata

Sandra Hamm, e cila u dënua për vrasje në SHBA, iu anulua dënimi pasi kaloi 43 vjet burg pasi...

Humbet kontrollin, furgoni del nga rruga dhe përplaset me pemën

Një aksident është shënuar këtë mesditë në qytetin e Pogradecit. Një furgon mallrash, drejtuesi i të cilit ka humbur kontrollin ka dalë nga rruga...

Formacionet zyrtare të sfidës Poloni-Holandë, Lewandowski e nis sfidën nga stoli

Poloni-Holandë çelin raundin e parë të Grupit D në EURO2024, me sfidën që nis në orën 15:00 dhe që luhet në “Volksparkstadion” në Hamburg. Ndërsa...

Ndërtimi i minierës së litiumit, Financial Times: Vuçiç jep dritën jeshile

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, është duke u përgatitur t’i japë Rio Tintos dritën jeshile për ndërtimin e minierës më të madhe të litiumit...

10% më të lartë se mesatarja, ja kush është shteti me refuzimin më të lartë të vizave

Sipas një studimi të Henley & Partners, Afrika përballet me normat më të larta të refuzimit të vizave për zonën Schengen në Evropë, me...

Lajme të tjera

Web TV