Inter Miami sërish në “lëvizje”, amerikanët kërkojnë transferimin e Ramos dhe Jordi Albas

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Inter Miami nuk ndalet vetëm me afrimet e Messit dhe Busquets, por dëshiron të sigurojë yje të tjerë të mëdhenj të futbollit evropian.

Sipas raportimeve të medieve spanjolle, ky është “goli” i klubit të kryesuar nga David Beckham, i cili duket se është gati të bëjë afrime të tjera të mëdha.

Objektivat kryesore për momentin janë Sergio Ramos dhe Jordi Alba. Dy lojtarë të mëdhenj, të cilët pas mbylljes së eksperiencave të tyre përkatëse me PSG-në dhe Barcelonën, mund të ndihmojnë në përmirësimin e nivelit të Inter Miami dhe MLS në përgjithësi.

Të fundit

Himara nis sezonin turistik/ Fluks turistësh nga Anglia, Gjermania e Zelanda e Re

Himara tashmë e ka nisur sezonin turistik duke sfiduar edhe motin e paqëndrueshëm. Numri i turistëve është në rritje ndërsa...

Gjendet e pajetë në banesë adoleshentja, ‘ngrihet në këmbë’ grupi hetimor

Një 17-vjeçare dyshohet se i ka dhënë fund jetës duke u vetëvarur. Adoleshentja raportohet se është gjetur e pajetë nga familjarët e saj. Ngjarja e...

Dhjetëra të vdekur nga i nxehti ekstrem në Meksikë

Gjithsej 48 persona kanë vdekur brenda dy muajve për shkak të të nxehtit ekstrem në Meksikë, me pothuajse gjysmën e vdekjeve të regjistruara vetëm...

Rita Lati zbulon parodinë që e bëri të famshme (Video)

Rita Lati ka ushqyer me humor publikun shqiptar prej dekadash, duke shkruar emrin e saj krah aktoreve më të dashura. Në fillimet e saj u...

Pse duhani kushton më lirë në Shqipëri?

Duhanpirja në Shqipëri vijon të mbetet në nivele të larta ku pothuajse gjysma e meshkujve konsumojnë duhan. Niveli i konsumit tejkalon ndjeshëm  vendet e...

Lajme të tjera

Web TV