Vera sjell trafikun në Lezhë, radhë të gjata automjetesh bllokojnë rrugët drejt plazheve

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Fundjava tashmë ka sjellë sërish probleme me trafikun në disa akse rrugore të Lezhës.

Pushuesit që kanë zgjedhur plazhin e Shëngjinit dhe Tales apo dhe të Velipojës në largim sjellin radhe të gjata trafiku. Akset më problematike mbeten Shkodër-Lezhë, Shëngjin-Lezhë, dhe Lezhë-Milot.

Po ashtu problematike mbeten dhe rrugët brenda qytetit të Lezhës.

Edhe pse forca të shumta të policisë rrugore janë në gatishmëri sidomos gjatë fundjavës ky mbetet një problem sidomos gjatë muajit korrik dhe gusht kur dhe fluksi i turistëve apo emigrantëve rritet.

Edhe pse temperaturat nuk kanë qenë tejet favorizuese që prej ditës së djeshme kjo si ka penguar aspak pushuesit të zgjedhin bregdetin e Shëngjinit apo të Tales për fundjavë.

Të fundit

Vajza e tij humbi jetën në lule të rinisë/ Familja e Vangjel Tavos hap dyert e mortit

Familja e ish-nënkryetarit të Kuvendit, Vangjel Tavos, ka hapur dyert e mortit pas një tragjedia te rëndë, ku vajza...

“Duart lart se ju vramë”/ Pronarja e argjendarisë rrëfen tmerrin, ja si e grabitën

Detaje të reja zbardhen lidhur me grabitjen e argjendarisë në Kamëz, gjatë pasdites së djeshme. Pronarja e argjendarisë në Kamëz është shprehur se kanë...

Dua Lipa shfaqet e veshur me stilin që rrëmben vëmendjen në New York

Dua Lipa dukej mahnitëse me një pallto të zezë me lesh artificial në New York City të martën dhe tërhoqi vëmendjen me veshjen poshtë,...

Riaktivizohet vullkani në Malin Etna

Vullkani Etna në Italinë jugore ka shpërthyer sërish. Aktiviteti vullkanik vazhdon në Malin Etna, i cili është afërsisht 3.300 metra i lartë, në ishullin...

Aspirina, “dëmton” zemrën? Studimi viral i mjekut, Bigfarma kundër tij

TIRANË- Përdorimi i aspirinës e rrit me 26 për qind rrezikun e infarktit të zemrës tek njerëzit që kanë qoftë edhe një faktor predispozues lidhur...

Lajme të tjera

Web TV