Pandeli Majko mesazh Prishtinës: Të tregojë kujdes!

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ish-kryeministri Pandeli Majko foli këtë mbrëmje për tensionet në veri të Kosovës dhe konfliktin Beograd-Prishtinë, duke u shprehur se amerikanët e dinë shumë mirë se çfarë po ndodh në Serbi.

Ai theksoi se Prishtina zyrtare duhet të jetë më e kujdesshme , duke shtuar se kushdo që ka vendosur të vërë në rrezik jetën e ushtarëve të NATO-s, duhet ta dijë se koordinimi do të jetë me ata që i ka dërguar ushtarët në Kosovës.

“Askush më mirë se amerikanët nuk e di se çfarë po ndodh në Beograd. Pikërisht se ata dinë, dikush në Prishtinë duhet të tregohet i kujdesshëm. Nëse dikush ka vendosur të vërë në rrezik jetën e ushtarëve të NATO-s, duhet të mendojë se për ta bërë këtë duhet të koordinojë me ata që i ka sjellë ata ushtarë”, tha ndër të tjera Majko në Neës24.

Të fundit

VIDEO/ Roma ndalet në barazim në transfertën e Servettes, Lukaku gjen sërish rrjetën

Roma ka barazuar me rezultat 1-1 me Servetten në kuadër të grupit G në Ligën e Evropës. Vendasit e nisën...

VIDEO/ Aston Villa mposht Legian dhe vulos kualifikimin, supergol nga Ernest Muçi

Futbollisti shqiptar, Ernest Muçi, ka shënuar një super gol në përballjen mes Aston Villës dhe Legia Varshavës që u zhvillua në kuadër të raundit...

“S’ka qumësht, jepini ujë me sheqer”, qendra e grave të dhunuara lë foshnjat pa ushqim

Emisioni Fiks Fare solli një skandal me një qendër ku strehohen gratë e dhunuara, të cilat kanë një urdhër mbrojtje dhe shteti i dërgon...

OBSH: Rastet globale të malaries tejkaluan nivelet para pandemisë së COVID-19

Rastet globale të malaries tejkaluan nivelet para pandemisë së koronavirusit dhe arritën në 249 milionë në mes të një numri në rritje të kërcënimeve...

Agjencia e OKB-së për motin: Vitit 2023, më i nxehti në histori

Agjencia e OKB-së për motin njoftoi të enjten se viti 2023 është viti më i nxehtë i regjistruar ndonjëherë ndërsa paralajmëron se ka shenja...

Lajme të tjera

Web TV