Tonali përshendetet me Milanin: “Kam gjetur një familje tek ju, nuk do ju harroj kurrë”

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Mesfushori Sandro Tonali ka bërë një postim në rrjetet sociale, pas kalimit nga Milani te Newcastle.

“Sot e gjej veten këtu me një përzierje emocionesh në zemrën time. Siç e dini, kam vendosur të nis një aventurë të re dhe një sfidë të re. Filloj duke falenderuar klubin që më mirëpriti dhe më dha mundësinë të jem pjesë e këtij klubi të jashtëzakonshëm, i cili është dhe do të mbetet gjithmonë shtëpia ime për mua. Falenderoj ata që u siguruan që unë të vishja ngjyrat e ekipit tim të preferuar dhe ata që menaxhuan situatën me disponueshmëri dhe ndarje në javët e fundit.

Kam mësuar shumë në këto tre vite dhe kam gjetur një familje futbolli mes klubeve, bashkëlojtarë dhe staf teknik, të cilët më kanë mbështetur dhe udhëhequr në rrugën time. Falë jush kam qenë në gjendje të përmirësohem si futbollist dhe si njeri. E kuptoj që kjo lamtumirë mund të zgjojë emocione të përziera dhe është normale që ka kur lë një pjesë të madhe të zemrës, por është e rëndësishme të mbani mend se në futboll, si në jetë, ndryshimet ndonjëherë janë një arsye për rritje për të gjithë.

Tani dua të falënderoj njerëzit e mi, ju që, si unë, mbani ngjyrat kuqezi në zemrën tuaj. Nuk do t’i harroj kurrë koret e CurvaSud, Scudetton e 19-të, të gjitha momentet e mrekullueshme të përbashkëta dhe dashurinë për Milanin tonë. Ju uroj të gjithëve, klubit dhe tifozëve, më të mirën për të ardhmen dhe jam i sigurt se do të bëni akoma gjëra të mëdha së bashku. Një përqafim i ngrohtë, me shpresën se nuk është një lamtumirë, por një lamtumirë. Forza Milan. Sandro”, – shkruajti ai.

Të fundit

Veliaj vizitë në Tokio, do përfaqësoj presidencën e B-40, takime me kryetaren e bashkisë

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj nis sot një vizitë të shkurtër në Tokio të Japonisë, ku do...

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do të bëhet nga SPAK

Profesori i njohur, Ervin Karamuço ka treguar detaje të forta lidhur me megaoperacinonin e djeshëm të SPAK për personazhe të njohura të botës së...

8 konservat më të mira për humbjen e peshës

Kur bëhet fjalë për të humbur peshë, zgjedhjet e duhura ushqimore janë thelbësore. Ushqimet e konservuara mund të jenë një opsion i shkëlqyer për...

Operacioni i SPAK/ Arrestohet Naim Stafuka

Vijon operacioni i SPAK në disa qytete të vendit pas lëshimit të 50 urdhër-arresteve për kapjen e "kokave" të krimit. Mes urdhër-arresteve të firmosura nga...

Vula e PD/ Basha apo Berisha? Ja gjyqtarët që kanë në dorë fatin e demokratëve

Gjykata e Apelit në Tiranë është vënë dje në lëvizje, ndërsa ka caktuar datën 11 qershor si datën kur do të rinisë sërish gjykimin...

Lajme të tjera

Web TV