Edi Rama sot feston ditëlindjen, ja sa vjeç mbush Kryeministri

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kryeministi i Shqipërisë, Edi Rama sot feston ditën e tij të lindjes, përkatësisht 59-vjetorin.

Rama lindi në 4 korrik 1964, ditë që përkon me “Pavarësinë e Amerikës”. Karrierën politike Edi Rama e nisi në vitin 1998, kur u emërua si Ministër i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, post që e mbajti për 2 vite.

Në vitin 2000 ai u zgjodh për herë të parë kryetar i Bashkisë së Tiranës, ndërsa u rizgjodh në vitin 2003 dhe 2007.

Ndërkohë, në vitin 2013 Edi Rama u zgjodh kryeministër i Shqipërisë dhe vazhdon të mbajë këtë post pasi shqiptarët e kanë votëbesuar për 3 mandate radhazi.

Sot Rama, pavarësisht se ka ditëlindjen, agjenda e tij është e ngarkuar, pasi në vendin tonë ndodhet ish-presidenti amerikan Bill Clinton.

Të fundit

As SHBA dhe as Anglia, nëse po mendoni të emigroni këto janë 5 qytetet më të mira

Doni të provoni fatin jashtë vendit, po mendoni të jepni dorëheqjen, të paketoni gjërat dhe të largoheni. Por ku...

Vajza gjen nënën e vdekur brenda sëndukut në Itali, trupi ishte dekompozuar

Trupi i pajetë i një gruaje që ishte dekompozuar është gjetur në një sënduk në dhomën e gjumit në banesën e saj në Caserta...

Ç’ndodhi? Njerëzit reagojnë ashpër ndaj fushatës së re të ZARA-s

ZARA ka publikuar fushatën e re (më 9 dhjetor), e cila ka ndezur zemërimin e shumë njerëzvë në rrjetet sociale, veçanërisht mbështetësit e Palestinës,...

Situata me reshjet në vend, ministri Balla: Shoferët të qarkullojnë me kujdes

Ministri i Brendshëm Taulant Balla ka reaguar lidhur me situatën e krijuar në akset rrugore në vend pas reshjeve të shiut dhe dëborës. Balla u...

Jordania: Izraeli synon të dëbojë palestinezët nga Gaza

Ministri i Jashtëm i Jordanisë, Ayman Safadi, deklaron se Izraeli po e zbaton një politikë për t’i detyruar palestinezët të ikin nga Gaza përmes...

Lajme të tjera

Web TV