Leao flet për numrin e ri në fanellë: “10-ta është shumë i rëndësishëm, ka përgjegjësi”

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Rafael Leao është numri 10 i Milanit me portugezin që këtë sezon e në vazhdim të eksperiencës me kuqezinjtë do t’i besohet një fanellë me shumë peshë jo vetëm për klubin italian, por edhe në botën e futbollit.

Një numër që e veshin lojtarët më të rëndësishëm ndërsa së fundmi, vetë Leao komenton në kanalin e vetë në Youtube besimin e klubit të Milanit. Leao shprehet se tashmë ndjen më shumë përgjegjësi dhe se i duhet që gjithë këtë besim t’ia kthejë në fushës drejtuesve të klubit.

“Numri 10 është padyshim shumë i rëndësishëm, një numër që të ngarkon me përgjegjësi. Tani duhet të jap maksimumin edhe si një formë falenderimi për besimin. Për mua është një mundësi të kem këtë përgjegjësi si numri 10. Kush është shoku i preferuar këtu te Milan? Ndjehem mirë me të gjithë, por kaloj shumë kohë me Bennacer, Saelemaekers, Bakayoko, Maignan, Adli dhe Ballo-Toure”, u shpreh Leao.

Të fundit

Doni lëkurë të pastër? Ja si ta përdorni të bardhën e vezës për të trajtuar fytyrën

Një nga gjërat që shumica e njerëzve harrojnë të përfshijnë në rutinën e tyre është kujdesi për lëkurën. Nga dielli...

Haiti, vriten tre persona, mes tyre vajza e një kongresmeni amerikan

Tre misionarë të organizatës amerikane “Misionet në Haiti”, qendra e të cilëve ishin vendosur në Oklahama janë vrarë pasi u zunë pritë nga një...

“Peshkaqenët e borxheve”/ Deralla: Në vitin 2020 Banka e Shqipërisë mori një plan masash

Gjykata e Tiranës ka lënë në fuqi masat e sigurisë për 9 personat e përfshirë në skandalin e zhvatjes së qytetarëve nëpërmjet te ashtuquajturave...

Skënderbeu mposht Vllazninë në sfidën për vendin e tretë, shkodranët në Conference League

Skënderbeu është fitues i takimit për vendin e tretë të renditjes në Kategorinë Superiore, pas triumfit ndaj Vllaznisë në “Final Four”, megjithatë në Conference...

OBSH: COVID-19 shkurtoi jetëgjatësinë në botë

Pandemia COVID-19 shkurtoi jetëgjatësinë në botë për gati dy vjet, kur u përhap nga viti 2019 dhe 2021, duke zhbërë një dekadë përparim, tha...

Lajme të tjera

Web TV