Rama, tur në Ballkan në datat 6 dhe 7 Korrik/ Zbardhet arsyeja

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Sipas burimeve kreu i qeverisë Edi Rama do të zhvillojë një tur në Ballkan në datat 6 dhe 7 korrik.

Pjesë e axhendës do të jenë takime me krerët e shteteve në kuadër të proçesit të Berlinit dhe e ardhmja e nismës Open Balkan.

Së bashku me një pjesë të kabinetit të tij qeveritar, brenda 24 orëve, Rama do të ndaloj në Beograd, Sarajevë, Prishtinë, Shkup dhe Podgoricë.

Të fundit

Pse Berisha nuk u fut në grupin e PD? Kuvendi i përgjigjet Gazment Bardhit

Kërkesa për rikthimin e Sali Berishës në grupin parlamentar të Partisë Demokratike trazoi jo pak ujërat në politikën në...

Zbulohet lëvizja e radhës e socialistëve

Pasditen e së martës, Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Blendi Klosi, do të mbledhë drejtuesit politikë të qarqeve në kuadër të procesit të...

“Gati për të mirëpritur gjithë botën”, Rama për turizmin: Po ngjitemi gjithnjë e më lart

Kryeministri Edi Rama ka vlerësuar se Shqipëria po përmirësohet sa i përket turizmit. Ndërsa krahason rezultatet me vitin 2019, Rama thekson se tashmë vendi po...

Rekorde dhe spektakël, 21-vjeçari Cole Palmer mahnit Chelsean

Cole Palmer po përjeton një sezon ëndrrash në Londër. Djaloshi që erdhi pa bujë nga Manchester City gjatë verës së kaluar, po bënë “zhurmë” me...

Taksa e pronës, sa do rritet detyrimi për bizneset e qytetarët?

Taksa e banesës, që do të nisë të aplikohet prej 2026, do të rrisë detyrimin për qytetarët dhe për bizneset. Llogaritja e saj do të...

Lajme të tjera

Web TV