test

Vrasja e biznesmenit Rruzhdi Hoxha, prokuroria kërkon 18 vite burg për Fredi Rushin

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Prokuroria e Tiranës ka kërkuar 18 vite burg për Fredi Rrushin. Ky i fundit i akuzuar për vrasjen e biznesmenit Ruzhdi Hoxha.

Kujtojmë se biznesmeni Hoxha u gjet i ekzekutuar me plumb në kokë në Malin e Dajtin më 6 nëntor të vitit 2021.

Ndërkohë vëllai i Fredi Rrushit është dënuar me 1 vit e 6 muaj burg, pasi dyshohet se ka lidhje me zhdukjen e makinës që u përdor në vrasje.

Mbrëmjen e 24 tetorit, djali i tij denoncoi në komisariatin numër 5 largimin e të atit nga banesa. Pas denoncimit, një grup oficerësh zbuluan personat e fundit që ishin me 43 vjeçarin Hoxha.

Ruzhdi Hoxha, u gjet i ekzekutuar dhe i groposur në Qafë-Mollë në Dajt. Hoxha ishte shpallur, ndërsa Policia ra në gjurmët e tij, pasi u gjet xhupi i tij me njolla gjaku dhe një shenjë plumbi i hedhur mes shkurreve në Qafë Mollë.

Të fundit

Belgjika nuk gabon sërish, Djajtë mposhtin Rumaninë dhe marrin fitoren e parë në Europian

Belgjika regjistron fitoren e parë në EURO 2024, me skuadrën e Tedesco-s që triumfoi 2-0 ndaj Rumanisë në ndeshjen...

Zi në botën e futbollit, ish-futbollisti i njohur dhe familja e tij humbasin jetën

Futbollisti 28-vjeçar i Al Jazira, Ahmad Abu Al-Atta së bashku me gruan dhe fëmijët e tij mbetën të vrarë pas një sulmi ajror izraelit,...

Hodhën fishekzjarrë nga një jaht dhe i vunë flakën pyllit, e pësojnë keq 13 persona

Autoritetet greke arrestuan 13 persona të shtunën pasi fishekzjarrët e nisura nga një jaht ndezën një zjarr në pyll në një ishull pranë Athinës,...

“Nga 15 mijë euro do marrësh 280”/ Zbardhen telefonatat e zhvatjes së italianëve

Top Channel ka zbardhur dosjen për mashtrimet përmes call centerave, ku 17 persona akuzohen se zhvatën 4.7 mln € nga 1200 italianë dhe i...

“Është djali më i bukur shqiptar”/ Adrola Dushi pranon lidhjen me këngëtarin e njohur

Tashmë nuk ka më dyshime! Modelja bukuroshe Adrola Dushi dhe këngëtari i famshëm Capital T janë në një lidhje dashurie. Lajmin e ka konfirmuar bukuroshja...

Lajme të tjera

Web TV