U tall me besimtarët? Pas “kryqëzimit” nga rrjeti, reagon Arta Nitaj (VIDEO)

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Në festën e ditëlindjes së Butrint Imerit ishte e ftuar edhe modelja Arta Nitaj, e cila u kthye në burim kritikash në rrjet.

Ajo kishte veshur një fustan që përmbante një pjesë shalli në kokë. Në një video që Butrint publikoi Arta thotë me shaka se po bënte faljen e mëngjesit. Batutë që nuk është pritur mirë nga shumë besimtarë muslimanë, që e kanë kritikuar në mediat sociale.

Në një status në Instagram, Arta ka reaguar duke thënë se është besimtare e fesë islame dhe respekton çdo fe tjetër. Ajo thekson se në video “nuk ka qenë qëllimi të fyej fenë të cilës edhe vetë i përkas, dhe ju nuk e dini sa jam e përkushtuar ose jo.”

Me tej ajo shton “ajo që kam veshur s’ka qenë ferexhe, por një shall. Në video shprehja ime nuk mund të jetë fyerje, kur unë vetë i përkas islamit dhe faljen e kam praktikuar vetë.”

Arta kërkon falje duke theksuar se është keqkuptuar.

 

 

Të fundit

“Audi Q3” i vjedhur në Poloni trafikohet në Shqipëri, arrestohet 27-vjeçari

Pas sigurimit të informacioneve nga inteligjenca policore, se disa shtetas ishin implikuar në një rast të trafikimit në Shqipëri,...

Disiplina e re që transformon fosilet në robotë për të studiuar evolucionin e tyre

Një organizëm i lashtë fosile detare, i cili daton 450 milionë vjet më parë, është kthyer në jetë në një robot. Një shembull i...

Sot seanca në GJKKO për betimin e Fredi Belerit,e pranishme dhe ambasadorja greke

Në Gjykatën e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar zhvillohet sot seanca për Fredi Belerin, kryebashkiakun e zgjedhur të Himarës, i cili kërkon...

Komisioni i Displinës/ Ndalohet hyrja e 14 tifozëve në stadiume pas dhunës në derbi

Pas akteve të dhunës që shoqëruan derbin Tirana-Partizani, e vlefshme për javën e 15-të të kampionatit “Abissnet Superiore”, Komisioni i Disiplinës dhe Etikës ka...

Përveç dietave dhe aktivitetit fizik, këto ushqime ju ndihmojnë në djegien e dhjamit

Humbja e dhjamit ndodh vetëm kur digjni më shumë kalori sesa merrni, duke e detyruar trupin tuaj të shfrytëzojë rezervat për më shumë energji. Mirëpo...

Lajme të tjera

Web TV