Manchester United nxjerr në shitje Harry Maguire, deri më tani zero interes për anglezin

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

E ardhmja e kapitenit të Manchester United vazhdon të jetë në udhëkryq. Harry Maguire e ka humbur vendin e titullarit kohë më parë dhe ka pasur zëra që e shohim larg “Old Trafford”. Gjithsesi pretendimet financiare të “Djajve të Kuq” e vështirësojnë këtë mundësi.

Sipas “Manchester Evening News”, drejtuesit e Man. United i kanë vendosur një çmim prej 50 milionë stërlinash (rreth 58 milionë euro me kursin aktual të këmbimit) mbrojtësit.

Një shumë që asnjë ekip, për momentin, nuk do të ishte i gatshëm ta paguante. Man. United shpenzoi më shumë se 87 milionë euro për Maguire dhe nuk është i gatshëm ta lërë të largohet pa fituar gjysmën e kësaj shume.

Të fundit

Çfarë ndodhi? Paditet ish-presidenti i njohur, dyshohet se…

Prokurorët në Kolumbi ngritën sot formalisht akuzat ndaj ish-presidentit te djathtë Alvaro Uribe për rryshfet ndaj dëshmitarëve dhe mashtrim...

Plas debati i ashpër mes Robertit dhe Albanos: Do t’a zbulosh sa burrë jam?

Robert Aliaj, pas hyrjes së tij në fermë ka krijuar debate me fermerët, një prej të cilëve është edhe Albano Bogdo. “Përplasjet” e tyre kanë...

Votoi rezolutën e Srebrenicës, Vuçiç reagon ashpër: Maqedonia e Veriut më goditi fort

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç tha se e kishte të vështirë të duronte faktin që Maqedonia votoi për rezolutën e Kombeve të Bashkuara për shpalljen...

Bëni gati shamitë, finalistët e ‘BBV’ do takohen sonte me këto persona

Surprizat për banorët finalistë të ‘Big Brother VIP Albania 3’ do të na bëjnë të lotojmë. Themi këtë, pasi burime për ‘Iconstyle’ bëjnë të...

Putin: Rusia duhet të jetë gjithmonë një hap përpara armikut

Rusia duhet të jetë gjithmonë një hap përpara armikut për të garantuar fitoren, tha këtë të shtunë presidenti rus Vladimir Putin, duke hapur një...

Lajme të tjera

Web TV