VIDEO/ Gjakftohtë dhe pa lëvizur, ja reagimi i Kurtit pasi u sulmua

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kuvendi i i Kosovës është kthyer në një arenë përleshjesh ditën e sotmë, pasi debatet degraduan dhe në dhubnë fizike.

Kryeministri Albin Kurti u sulmua fizikisht teksa po mbante fjjalim nga deputetët e opozitës, të cilët fillimisht i hodhën ujë dhe më pas tentuan ta godisnin.

Megjithatë, bie në sy ftohtësia me të cilën Kurti ka qëndruar në foltore pasi u spërkat me ujë, teksa në asnjë moment nuk u largua, por priti ndërhyrjen e sigurimit.

Të fundit

Studio daneze, “në Vjosë”/ Alma Hoxha: Stacion informimi për turizmin edhe në Përmet

Kryetarja e bashkisë së Përmetit në një intervistë në për mediat foli për turizmin, duke theksuar se gjatë këtij...

5 gjëra që nënat e reja duhet t’i dinë, por askush nuk ua thotë

Të qenit një nënë e re është një sfidë më vete. Një tjetër status, një stil ndryshe jete, por mbi të gjitha një bebe...

Ndryshime në dikaster, emërohet drejtori i ri i Shërbimit të Provës (Emri)

Ministri i Drejtësisë Ulsi Manja ka propozuar në takimin e sotëm në Këshillin e Ministrave emrin për Drejtorin e Përgjithshëm të Shërbimit të Provës Mësohet...

Ndryshime dhe të papritura, datat që duhet të mbash mend në dhjetor

12 dhjetor – Hëna e re në Shigjetar Kjo hënë e re të motivon të zgjerosh horizontin, të marrësh më shumë informacion dhe të ndërmarrësh...

Miratohet projektligji për amnistinë e të dënuarve, drafti i kalon Parlamentit për votim

Këshilli i Ministrave ka miratuar në mbledhjen e sotme draftin e Ministrisë së Drejtësisë për amnistinë e të dënuarve, nga e cila përfitojnë 600...

Lajme të tjera

Web TV