test

“Mos e prek, do të na vrasësh”, piloti i helikopterit i bërtet turistes

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur gjatë fluturimit të një helikopteri ku një pasagjere ka tentuar që të tërheqë një levë e cila mund të ishte fatale për fatin e tyre.

Piloti është mërzitur me veprimin e gruas dhe ka kërkuar që të mos prekë asgjë pasi mund të shkaktojë rrëzim të helikopterit që po fluturonte mbi Grand Canyon.

Në një video të publikuar në mediat e huaja piloti dëgjohet duke i thënë pasagjeres mos ta prekë “jo, kjo do të na vrasë”.

Siç shpjegohet nga mediat ndërkombëtare, turistja, e cila mendonte se levat dhe butonat e tjerë të helikopterit ishin një lodër, u përpoq të tërhiqte levën që kontrollon frenimin e helikave, levë që bën që helikat të mos punojnë.

Sidoqoftë, leva specifike mund të përdoret vetëm kur helikopteri është në tokë dhe jo kur është në ajër, si në këtë rast të veçantë.

Megjithatë, pas uljes së helikopterit, gruaja falënderoi pilotin për shpëtimin e jetës së tyre “dhe ai qeshi, duke tundur kokën me përbuzje dhe duke thënë: “Oh Zoti im”.

Të fundit

Shqipëria befason Dalicin, trajneri i Kroacisë: Nuk e prisja kaq të vështirë

Trajneri i Kroacisë, Zlatko Dalic doli në konferencë pas barazimit 2-2 me Shqipërinë në Europian. “Ky është një turne në...

Takimi i parë i eurodeputetëve në Greqi, pjesë edhe Fredi Beleri, zbardhen detajet

Në takimin e parë të eurodeputetëve të partisë së Mitsotakis, ka marrë pjesë nëpërmjet nëpermjet nje video-konference dhe kryebashkiaku i zgjedhur i Himarës, Fredi...

Këngëtari shqiptar jep lajmin e bukur, bëhet baba për herë të parë

Këngëtari i njohur Ermal Meta është bërë baba për herë të parë. Lajmin e bukur e ka dhënë vetë Ermali përmes një postimi në...

Bimët mjekësore, eksporte të sigurta drejt tregjeve elitare të BE-së

Bimët medicinale dhe aromatike janë një pjesë e rëndësishme e ekonomisë në Malësinë e Madhe, duke punësuar qindra burra dhe gra në mbjelljen, grumbullimin...

‘Çmendet’ moti/ Përmbytjet bëjnë kërdinë në këtë vend, 9 viktima dhe 17 të zhdukur

Të paktën 9 persona kanë vdekur dhe 17 të tjerë mbeten të zhdukur për shkak të shirave të dendur në Kinë, njoftoi media shtetërore...

Lajme të tjera

Web TV