Javë e “errët” për valutat e huaja, rënie e përgjithshme kundrejt monedhës vendase

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Dollari amerikan ka pësuar sërish një zbritje të vlerës këtë të premte duke  mbyllur javën negativisht teksa ka zbritur nën nivelin e 92 lekë, duke u blerë dje me 91.8 lekë dhe duke u shitur me 93.3 lekë.

Monedha europiane gjithashtu ka vijuar të humbasë pikë gjatë gjithë kësaj jave teksa është blerë këtë mëngjes me 103 lekë dhe është shitur me 103.9 lekë sipas kursit të këmbimit lokal në raport me dy ditë më parë.

Franga zvicerane nuk bën përjashtim teksa edhe ajo ka humbur pikë mëngjesin e sotëm duke u blerë me 106.2 lekë dhe duke u shitur me 107.3 lekë në raport me ditën e enjte teksa e ka mbyllur edhe ajo negativisht këtë javë.

Paundi britanik ka ngecur në nivelin e 120 lekë, duke e mbyllur edhe ai këtë periudhë në kuota negative teksa është blerë dje me 120 lekë dhe është shitur me 121.5 lekë referuar tregut të brendshëm valutor.

Të fundit

PS ‘afron’ miratimin e marrëveshjes së emigrantëve

Marrëveshja për emigrantët do të miratohet në seancën plenare të kësaj jave, më 14 dhjetor. Ky është një nga pikat...

Rama i ashpër me socialistët: Doni t’ju çoj në zgjedhje të parakohshme?

Burime nga mbledhja e grupit parlamentar të PS, bëjnë me dije se takimi ka nisur me kritikat e kryeministrit Rama në adresë të ligjvënësve...

Bizhutë më te çmuara në botë, fuqia monetare që qëndron mbi shkëlqimin e tyre

Diamanti rozë dhe diamanti i bardhë janë dy lloje të ndryshme të diamantëve, të cilat dallohen nga ngjyra e tyre, por përveç kësaj ka...

Punët më të mira për njerëzit që vuajnë nga depresioni!

Trupi jonë prodhon kortizol kur jemi të stresuar dhe ky hormon ka funksione të ndryshme. Më saktësisht e mirëmban hemostazën e trupit, rregullon shtypjen...

Mbahet mbledhja e grupit parlamentar të PS, Rama kritika deputetëve

Burime nga mbledhja e grupit parlamentar të PS, bën me dije se takimi ka nisur me kritikat e kryeministrit Rama në adresë të ligjvënësve...

Lajme të tjera

Web TV