test

Aksident në Sarandë/ “Jeep”-i përplas të miturin, detajet e para

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një aksident ka ndodhur në qytetin e Sarandës. Policia ka njoftuar se një i mitur është përplasur nga një automjet tip “Jeep”.

Policia ka identifikuar dhe shoqëruar shoferin e automjetit, shtetasin me inicialet A.S. 69 vjeç, i cili është banues në Gjermani.

Raportohet se i mituri është transportuar në spital dhe është nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën.

Blutë bëjnë me dije se grupi hetimor ndodhet në vendin e ngjarjes dhe vijon veprimet hetimore për zbardhjen e plotë të rrethanave dhe shkakut të aksidentit.

“Në lagjen nr. 1, Sarandë, shtetasi A. S., 69 vjeç, banues në Sarandë, dyshohet se duke drejtuar automjetin e tij tip “Jeep” ka goditur nje fëmijë të mitur 4 vjeç, banues në Gjermani.

4-vjeçari është shoqëruar në spital për ndihmën e nevojshme mjekësore dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Drejtuesi i automjetit është shoqëruar në Komisariatin e Policisë për veprime të mëtejshme.

Grupi hetimor ndodhet në vendin e ngjarjes dhe vijon veprimet hetimore për zbardhjen e plotë të rrethanave dhe shkakut të aksidentit”, thuhet në njoftimin e policisë.

Të fundit

Protagonisti absolut i Kroaci – Shqipëri/ Gjasula hyn në historinë e futbollit botëror

Klaus Gjasula hyri në fushën e lojës si zëvendësues, shënoi autogolin që i dha avantazhin kroatëve e më pas...

Si ndikojnë temperaturat e larta në humbjen e peshës në verë, sipas ekspertëve

Teksa termometri duket se është “çmendur” dhe temperaturat jashtë janë tepër të larta, me siguri që edhe ju jeni nga ata persona që po...

Dënohet me burg ish-ministri i njohur, ja për çfarë akuzohet (Emri)

Gjykata Themelore në Prishtinë ka dënuar me tre muaj burgim me kusht dhe me 1.000 euro gjobë ish-ministrin në Qeverinë e Kosovës, Goran Rakiç,...

Barazimi i ndeshjes Shqipëri-Kroaci/ Reagon Rama: Kjo quhet krenari, bëni më të mirën!

Kryeministri Edi Rama ka reaguar mbas barazimit qe beri kombetarja jone ne ndeshjen e forte me Kroacine. Shqipëria barazoi 2-2 ndaj Kroacisë,duke krijuar një atmosferë...

Turizmi, të huajt “vërshojnë” drejt Shqipërisë, netqëndrimet në hotele u rritën mbi 74.5%

Të huajt kanë vijuar të shfaqin interes për Shqipërinë turistike me një tendencë edhe më të theksuar në prill. Të dhënat e strukturave akomoduese të...

Lajme të tjera

Web TV