E mbylli aventurën me United pas 12 vitesh, De Gea përgatit rikthimin në La Liga

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Pas plot 12-vitesh, Manchester United ndau rrugët me portierin David De Gea. Spanjollit nuk iu rinovua kontrata nga drejtuesit e “Djajve të Kuq”, që janë fokusuar totalisht te transferimi i Andre Onanas nga radhët e Inter.

Tashmë, De Gea është i detyruar të vlerësojë opsionet e mbetura në “treg” dhe së fundmi janë shtuar gjithnjë e më shumë zërat që e shohin 32-vjeçarin të rikthehet në Spanjë. Gardiani e ka nisur karrierën e tij nga LaLiga ku u promovua nga Atletico Madrid para se të transferohej në Angli te United.

Klubi që interesohet për shërbimet e spanjollit është Sevilla. Andaluzianët mund të humbasin shërbimet e Yassine Bounou pasi për këtë të fundit ka interes nga Bayern Munich dhe Paris Saint-Germain. Kështu, te Sevilla si zëvendësuesin ideal të marokenit shohin De Gean.

Ishi i United ka oferta edhe nga Arabia Saudite, megjithatë preferon të qëndrojë në Europë dhe Sevilla duket destinacioni ideal. Megjithatë, së pari spanjollët duhet të mbyllin bashkëpunimin me Bounou për të tentuar më pas firmën me një ekspert si De Gea.

Të fundit

Ndeshje e luftuar në “San Mames”, mbyllet në barazim pa gola sfida Bilbao-Barcelona

Barazim pa gola në takimin Athletic Bilbao-Barcelona. Sfida e luajur në “San Mames” prodhoi dëmtime dhe fare pak raste...

VIDEO/ Napoli mposht Juventusin dhe merr fitoren e dytë radhazi në Serie A

Fitore dramatike e Napolit përballë Juventusit. Kampionët në fuqi të Italisë triumfuan 2-1 në “Diego Maradona”. Kvicha Kvaratskhelia dhe Giacomo Raspadori shënuan golat e...

Ndyshimet që ndodhin në trupin tuaj nëse konsumoni xhenxhefil për një muaj

Xhenxhefili është një nga erëzat më të fuqishme të globit. Atë e gjejmë të freskët, të thatë e në formën e pluhurit. Xhenxhefili është...

Çfarë ndodhi? Zarf i zi në BBV! Ngjarja që tronditi banorët

Një tjetër ngjarje e pazakontë ka tronditur ditën e sotme shtëpinë më të famshme në Shqipëri. Sara dhe Françeska thuajse kanë përfunduar në një përplasje...

Pse të gjithëve u pëlqejnë thashethemet?

Fundi i dashurisë mes Tottit dhe Ilary Blasi është vetëm shembulli i fundit i mrekullueshëm. Edhe dy njoftime për shtyp (një, padyshim) trumbetuan kudo për...

Lajme të tjera

Web TV