S’ka apartamente të lira në Sarandë/ Qiratë shkojnë deri në 1500 euro në muaj

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Në mes të sezonit turistik në Sarandë, është rritur vështirësia e të gjetur një apartament me qira në kohë afatgjate. Erjon Çumani, agjent imobiliar, pohon se kërkesa për apartamente me qira gjatë muajve të verës është e madhe, por tregu nuk ofron shumë.

Pronarët e apartamenteve kanë më tepër përfitime monetare që t’i përdorin apartamentet për qira turistike gjatë sezonit veror se sa t’i japin ato me qira vjetore. Kjo ka sjellë ofertën e ulët të tregut, për apartamente me qira.

Edhe pse çmimet ndryshojnë sipas standardit dhe vendodhjes së apartamentit, një qira afatgjatë nis nga 300 euro deri në 1500 euro. Ky cmim është përllogaritur mes kombinimit të qirasë afatshkurtër dhe asaj afatgjatë.

Turizmi në Sarandë kanë bërë që pronarët e apartamenteve të mos i lënë ato me qira afatgjate duke e bërë të vështirë gjetjen e një apartamenti për vendasit.

Të fundit

Rita Lati zbulon parodinë që e bëri të famshme (Video)

Rita Lati ka ushqyer me humor publikun shqiptar prej dekadash, duke shkruar emrin e saj krah aktoreve më të...

Pse duhani kushton më lirë në Shqipëri?

Duhanpirja në Shqipëri vijon të mbetet në nivele të larta ku pothuajse gjysma e meshkujve konsumojnë duhan. Niveli i konsumit tejkalon ndjeshëm  vendet e...

1 në 5 adoleshentë, obez/ Shkak kequshqyerja dhe mungesa e aktivitetit fizik

Raporti i fundit i hartuar nga organizata botërore e shëndetësisë në europë përfshirë edhe Shqipërinë ka nxjerr në pah se shifrat e obezitetit janë...

Vendet e lira të punës/ Vetëm 7.6% e tyre kërkojnë arsim të lartë

Më datën 21 maj, Agjencia Kombëtare e Punësimit shpalli rreth 2010 vende të lira pune në të gjithë vendin, por nga përpunimi i të...

Rita Lati rrëfen historinë e trishtë: Kam humbur një vajzë, ishte identike me Rozën!

Aktorja Rita Lati ka rrëfyer historinë e trishtë të jetës së saj, teksa zbuloi se ka humbur një vajzë. Artistja ka treguar se vogëlushja erdhi...

Lajme të tjera

Web TV