test

Për kë po “tunden” prangat?/ Gazetarja paralajmëron arrestime të reja: Burgjet sapo…

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Gazetarja e kronikës Anila Hoxha, paralajmëron arrestime të reja në kuadër të dosjes së inceneratorëve.

Përmes burimeve, ajo raporton se Drejtoria e Burgjeve po liron hapësirat në qelitë e paraburgimit, duke i shpërndarë ata që ndodhen aktualisht pas hekurave në Fier dhe në Shkodër.

Sipas saj bëhet fjalë për lirimin e 30 vendeve nga paraburgimi i 313-tës.

“Cfarë pritet të ndodhë ? Burgjet sapo boshatisën 30 vende ne qeli pranë paraburgimit 313. Te paraburgosurit jane shpërndarë në Fier dhe Shkodër”, shkruan gazetarja.

Deri tani në kuadër të hetimeve për dosjen e inceneratorëve kanë rënë në pranga dhe zyrtarë e ish zyrtarë të lartë socialistë, përfshirë ish-ministrin e Mjedisit Lefter Koka dhe ish-deputetin Alqi Bllako, ndërsa pritet të shpallet në kërkim ish-numri dy i qeverisë Arben Ahmetaj.

Të fundit

Hotelet në informalitet/ 2.3 mln turistë në 4 muaj, vetëm 13% të deklaruar

Më shumë të huaj që vizitojnë vendin tonë po flenë në strukturat akomoduese. Të dhënat e fundit të INSTAT,...

Ngriti skemë mashtruese me TVSH/ Ja sa vite burg do të vuajë 46-vjeçari Erion Berberi

Gjykata e Sarandës ka dënuar me 6 vjet heqje lirie 46-vjeçarin nga Tirana, Erion Berberi. Vendimi është dhënë 4 ditë më parë nga Gjyqtari Mikel...

Shpallet qeni më i ‘shëmtuar’ në botë, ja shpërblimi që mori pronarja

Një qen në SHBA është titulluar si më i shëmtuari në botë. “Wild Thang” që është 8 vjeç e ka fituar garën për Qenin më...

Tri zakone të praktikuara nga çiftet më të lumtura

Shumë çifte që janë të zënë bëhen të pakënaqur dhe të largët, sepse çdo gjë tjetër ka përparësi mbi marrëdhënien e tyre. Ata shpesh humbasin...

Kapen me sasi të madhe droge dhe armë, arrestohen 4 shqiptarë dhe 1 italian

Një 41-vjeçar italian dhe 4 shqiptarë janë arrestuar nga policia italiane e Barit, të gjithë përgjegjës për trafikim të lëndëve narkotike, tre prej shqiptarëve...

Lajme të tjera

Web TV