Taremi objektivi kryesor i Milanit, kuqezinjtë nisin ofertën e parë zyrtare drejt Portos

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Milan vazhdon punën për sezonin e ri, me klubin që kërkon të ndërtojë një skuadër kompetitive dhe mbetet aktive në këtë merkato verore

Pas largimit të Tonalit drejt Newcastle, drejtuesit menduan fillimisht për të kompletuar repartin e mesfushës, me transferimin e Loftus-Cheek, ndërsa pritet edhe firma me Reijnders, por në fokus mbetet edhe mesfushori i Valencia-s, Musah.

Përpos mesfushës, “Djalli” po studion tregun edhe sa i përket sulmit, kjo për faktin se mbetet një repart shumë i brishtë, delikat dhe që kërkon një zgjidhje të shpejtë.

Mediet italiane kanë raportuar se drejtuesit, por edhe trajneri Pioli e kanë bërë tashmë zgjedhjen e tyre dhe po flasim për sulmuesin e Porto-s, Mehdi Taremi.

Milan ka bërë edhe lëvizjen e parë konkrete, me italianët të cilët i kanë ofruar Porto-s 13 milionë euro, por portugezët kërkojnë 20 milionë për ta lënë të lirë lojtarin dhe deri më tani, 30 herë kampionët e Portugalisë nuk kanë bërë asnjë hap pas në pretendimet e tyre.

Megjithatë nga Italia është raportuar se Milan ka arritur tashmë një marrëveshje në parim me sulmuesin për një kontratë tre vjeçare dhe me tre milionë euro në sezon.

“Kuqezinjtë” nuk kërkojnë të nxitojnë në këtë “operacion” për faktin se, Taremi ka edhe një vit kontratë me portugezët, të cilët rrezikojnë ta humbasin edhe me parametra zero dhe Milan kërkon të bëjë sa më shumë presion deri në mbyllje të merkatos verore.

30-vjeçari nga Irani zhvilloi një sezon shumë të mirë edicionin e kaluar, me sulmuesin i cili realizoi 31 gola në 51 ndeshje zyrtare me Porto-n.

Të fundit

Arabia Saudite nënshkruan blerjen e 105 avionëve Airbus nga Franca

Kompania Saudia Group do të blejë 105 avionë pasagjerësh Airbus, teksa ngrinte lart marrëveshjen si më të madhen e...

Mbyllet dega e një banke serbe në veri të Kosovës, shpërndau pagesat e Beogradit

Autoritetet në Kosovë njoftuan të hënën (20 maj) se kanë mbyllur gjashtë njësi të “Bankës Postare Kursimore” të Serbisë në veri të vendit, institucion...

Për të patur flokë të bukur e të shëndetshëm, këto janë 9 ushqimet që duhet të konsumoni

1.Vezët Vezët janë të parat në listë për flokë të shëndetshëm sepse ato përmbajnë shumë proteina dhe biotinë, por edhe shumë lëndë të tjera ushqyese...

“Politikanët që kanë bashkëpunuar me grupet kriminale janë të tmerruar nga SPAK!”

Ish-prokurori Shkëlqim Hajdaraj i ftuar në një emision televiziv, foli për goditjen e shtatë grupeve kriminale nga SPAK. Ai tha se politikanët që kanë bashkëpunuar...

SPAK godet krimin/ Karamuço: Grupet mund të kundërpërgjigjen dhe të cenojnë sigurinë

Eksperti i kriminalistikës, Ervin Karamuço, i ftuar në Real Story, tha se pas aksionit të SPAK është rritur shqetësimi se grupet kriminale mund të...

Lajme të tjera

Web TV