BE pezulloi fondet për bujqësinë/ Reagon PD: Në Shqipëri ishte ngritur një skemë…

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Deputetja demokrate Jorida Tabaku ka reaguar në lidhje me pezullimin e fondeve për bujqësinë nga Bashkimi Europian.

Tabaku shprehet se pas një hetimi të gjatë nga institucioni i OLAF, u zbulua skema korruptive dhe për pasojë fondet IPARD për bujqësinë do të anulohen dhe kjo është shqetësuese.

Të fundit

Përmbyset autobusi me nxënës në Itali, plagoset rëndë shoferi

Një autobus me nxënës doli nga rruga në Baragiano në Potenza për të shmangur një përplasje kokë më kokë...

Papa Françesku dërgohet në spital

Papa Françesku u dërguar sot në spitalin Gemelli në Romë pas një auditori të përgjithshëm të mbajtur në Vatikan për një ekzaminim mjekësor sipas...

Princi Harry humbet sfidën e Gjykatës së Lartë për mbrojtjen e sigurisë në MB

Princi Harry ka humbur një sfidë në Gjykatën e Lartë kundër qeverisë për nivelin e mbrojtjes së tij të sigurisë kur ai ndodhet në...

“Regjimi i Putin duhet të humbasë”, Zelensky në Tiranë: Dështimet e tij janë siguria jonë

“Dëshiroj të falenderoj ramën për mbështetjn personale për Ukrainën. Edi, e vlerësoj mikpritjen tuaj dhe mudnësinë që po na jep. Të gjithë e kuptojnë...

Rama: T’i japim mbështetje financiare dhe ushtarake Ukrainës të ndalë agresorin

Kryeministri Edi Rama në samitin që po mbahet në Tiranë u ka bërë thirrje vendeve më të fuqishme ekonomikisht që të japin mbështetje financiare...

Lajme të tjera

Web TV