Thjeshtë dhe shpejtë/ Asistenca Rrugore “SIGAL UNIQA AutoSOS” mund të blihet edhe online

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kompania më e madhe e sigurimeve në Shqipëri dhe rajon, SIGAL UNIQA Group Austria vijon të sjellë risi për tregun dhe të orientojë klientët e saj drejt kanaleve digjitale duke e bërë blerjen e çdo police sigurimi dhe shërbimi më të lehtë dhe më të thjeshtë.

Së fundmi, teksa jemi në kulmin e sezonit veror dhe lëvizjeve me automjet brenda dhe jashtë Shqipërisë, SIGAL UNIQA bën të mundur që një prej produkteve të saj më të preferuara nga qytetarët, Shërbimin e Asistencës Rrugore “SIGAL UNIQA AutoSOS” të blihet edhe ONLINE.

Mjafton të keni akses në internet dhe të klikoni https://sigal.com.al/sigurimet-e-automjetit/autosos/  dhe automatikisht ky shërbim bëhet i juaji, pa qenë nevoja të dilni nga shtëpia apo zyra në këto ditë të nxehta vere.

Shërbimi i Asistencës Rrugore “SIGAL UNIQA AutoSOS” ofrohet për periudha 1 mujore ose 1-vjeçare, me mbulim territorin e Shqipërisë dhe kudo në Evropë dhe për çdo problem me automjetin tuaj, qoftë përfshirje në aksident, defekt teknik apo mbarim i karburantit ju do të asistoheni në vend në një kohë shumë të shpejtë.

SIGAL UNIQA AutoSOS, me mbulim Shqipërinë, mundëson:

  • Qendër kontakti 24 orë të ditës, në 7 ditë të javës
  • Riparim në vend të automjetit të dëmtuar
  • Shërbim Karroatreci

SIGAL UNIQA AutoSOS, me mbulim Evropën (1-mujore ose 1-vjeçare), mundëson:

–           Qendër kontakti 24 orë të ditës, në 7 ditë të javës

–           Riparim në vend të automjetit të dëmtuar

–           Shërbim Karroatreci

–             Zëvendësim i automjetit në rast aksidenti

–             Parkim

–             Akomodim në hotel

–             Riatdhesim me tren / avion ose taxi

Përveç se si shërbim më vete, “SIGAL UNIQA AutoSOS” ofrohet edhe e kombinuar me:

  • Sigurimin TPL
  • KASKO
  • Karton Jeshil
Lexo edhe :  Aksidentohen turistët në Majën e Jezercës, dyshohet se njëri prej tyre ka ndërruar jetë

Sa kushton ky shërbim?

Çmimi i “SIGAL UNIQA AutoSOS”, në raport me shërbimin që ofron, është simbolik dhe vjen për të rritur sigurinë e klientëve të saj në rrugë.

Nëse doni të shijoni çdo udhëtim tuajin në Shqipëri, Ballkan apo Europë, pa e vrarë mendjen për surprizat që mund të sjellë rruga, atëherë zgjidhni “SIGAL UNIQA AutoSOS”.

SIGAL UNIQA AutoSOS, më të mirë udhëtoni pa shqetësime

Për çdo pyetje që mund të keni, shkruani në:

Whatsapp: +355 68 606 2829

E-mail: info@uniqa.al

 

 

 

 

Të fundit

Thirrja e Salianjit për demokratët: Ejani në PD

Deputeti demokrat Ervin Salianji ka drejtuar një apel për të gjithë demokratët në Partinë Demokratike. Pas vendimit të Gjykatës së...

Punën në shtet e duan më shumë gratë, 61% e aplikimeve

Gratë mbeten më të interesuara për të punuar në administratë. Të dhënat zyrtare të Departamentit të Administratës Publike tregojnë se 61% e aplikimeve u plotësuan...

Biden dhe Zelensky firmosin marrëveshjen e sigurisë 10-vjeçare

Joe Biden dhe Volodymyr Zelenskyy kanë nënshkruar një marrëveshje dypalëshe sigurie 10-vjeçare që synon të ofrojë mbështetje për Kievin ndërsa mbrohet nga agresioni rus. Marrëveshja...

Habit studimi: Një natë pa gjumë mund ta plakë trurin tuaj me dy vite

Një studim i ri ka bërë të ditur se një ditë pa gjumë mund ta plakë trurin tuaj me dy vjet. Për studimin, në...

OKB: Mbushen 1000 ditë prej kur talebanët ndaluan arsimin e mesëm për vajzat

Kanë kaluar një mijë ditë që kur vajzat në Afganistan u ndaluan të ndiqnin arsimin e mesëm, sipas agjencisë së fëmijëve të Organizatës së...

Lajme të tjera

Web TV