test

Temperatura “Ferri”, sa do të shënojë termometri ditën e diel

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Edhe përgjatë ditës së diel vendi ynë do të vijojë të jetë nën pushtetin e të nxehtit afrikan, ku sërish temperaturat do të jenë mjaft të larta.

Pavarësisht se termometri do të shënojë 1 gradë më ulët se dita e shtunë, sërish i nxehti përvëlues do të ndihet në të gjithë territorin.

Eksperët ju bëjnë thirrje qytetarëve që të shmangin orët e pikut dhe të konsumojnë sa më shumë lëngje, në mënurë q të mos dehidratohen.

Të fundit

Gëzim Baruti ngjall babanë e esseistikës Mishel dë Montenj me një shqipe të kulluar

Nga Shpendi Topollaj Emrin e Mishel dë Montenjit e kam dëgjuar së pari falë një rastësie fatkeqe. Ishte koha e...

Komprometimi kulturor

Ese nga: Bujar Meholli Modalitetet kitsch që ofron shoqëria bashkëkohore, thellësisht komercialiste, lënë peng kulturën, intelektin, dhe e zgjasin amullinë. Javë më parë ishte...

Vula e PD-së, ribashkim i së djathtës apo parti të reja?

Saga e vulës dhe e logos së Partisë Demokratike të Shqipërisë u përmbyll me vendimin e Gjykatës së Apelit. Ajo vendosi më 11 qershor...

Non- grata/ Berisha merr vulën, SHBA i “vë vulën”

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë ka ritheksuar qëndrimin e saj lidhur me Sali Berishën, duke konfirmuar se statusi i tij si non-grata...

Lajme të tjera

Web TV