test

5 vende të nënvlerësuara, ku mund të kaloni një udhëtim perfekt vajzash!

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ka pak gjëra në jetë aq emocionuese sa momenti kur një udhëtim vajzash e bën të dalë jashtë bisedës në grup. Shpesh, një udhëtim prishet para se të fillojë sepse grupi nuk mund të bien dakord se ku të shkojnë, kështu që vendosja e një destinacioni për pushimet tuaja është gjysma e betejës. Ka pika tipike të udhëtimeve të vajzave si Miami ose Nashville, por ne jemi këtu për t’ju treguar se ku të shkoni për një arratisje unike që do të ketë diçka për të gjithë në rrethin tuaj. Këtu janë destinacionet më të mira të nënvlerësuara për udhëtimin tuaj të ardhshëm të vajzave.

Në vend të Nashville, provoni Louisville

Pavarësisht nëse është një festë beqarie me temë bourbon ose një arratisje për piknik me ushqime, ka një bollëk aktivitetesh për të zgjedhur në Derby City për ta bërë me vajzat tuaja fundjavën spektakolare nga fillimi në fund. Filloni me një paradrekë të shijshme në Proof on Main përpara se të filloni një shëtitje me varkë me avull poshtë lumit Ohio për pamje mahnitëse të qytetit nga uji. Rezervoni disa shije uiski përgjatë shtegut Bourbon për orë të lumtura përpara se të niseni në lagjen NuLu për darkë dhe një natë vajzash. Rezervoni një dhomë në 21c Louisville për një qëndrim artistik në qendër të aksionit.

Në vend të Los Anxhelosit, provoni San Diego

Ndërsa Los Anxhelosi mund të jetë qyteti i parë që të vjen në mendje për një qëndrim në Kaliforninë Jugore, nëse vozitni pak më larg në jug, mund të qëndroni në San Diego për një pushim të mahnitshëm në plazh me mikeshat tuaja. Qyteti bregdetar ka të gjitha pjesët më të mira të Los Anxhelosit (shëtitje që të lënë pa frymë, ushqim të mrekullueshëm dhe plazhe të bukura), me më pak turma dhe një atmosferë më të relaksuar sesa do të gjeni në Bulevardin Hollywood. Merrni një mësim grupi të sërfit ose hipjes me vozis në Pacific Beach, më pas rifusni karburant me taco të shijshme nga Restoranti Fernandez ose The Taco Stand. Për jetën e natës, drejtohuni në Gaslamp District, i cili është i mbushur plot me restorante dhe bare për një natë jashtë në qytet me vajzat tuaja. Qëndroni në hotelin Kimpton Alma pranë lagjes Gaslamp dhe Italisë së Vogël – kuverta e pishinës në çati është vendi i përsosur për t’u qetësuar pas një dite të kaluar duke vizituar qytetin.

Në vend të Miami, provoni San Juan, Puerto Rico

Për vite të tëra, Majami ka mbretëruar si vendi numër 1 për udhëtimet e vajzave, por drejtohuni pak më larg në jug për në Puerto Rico dhe ju dhe shoqet tuaja mund të shijoni të gjitha atmosferat e plazhit dhe jetën argëtuese të natës në një mjedis të mrekullueshëm në ishull. Filloni ditën tuaj me bukë Mallorca nga një furrë buke lokale, më pas mësoni se si të krijoni koktejin e përsosur në një klasë miksologjie ose admironi artin e rrugës dhe monumentet gjatë një turneu në këmbë në qytet. Sigurisht, duhet të gjesh kohë për t’u çlodhur në plazh – ujërat blu kristal të El Escambrón janë perfekte për një ditë me varkë, not, snorkeling ose thjesht për t’u çlodhur përpara se të vallëzosh natën në Old San Juan ose në lagjen Condado. Pjesa më e mirë e këtij qyteti është se ju dhe të dashurat tuaja do të ndiheni sikur keni bërë një udhëtim ndërkombëtar, pa pasaportë të nevojshme për qytetarët amerikanë. Rezervoni ikonën Caribe Hilton – merita për krijimin e piña colada – për të shijuar qasje të lehtë në plazh afër atraksioneve kryesore të qytetit.

Lexo edhe :  Bëhuni gati! Këto janë 3 shenjat e horoskopit që do të gjejnë dashurinë këtë verë

Në vend të Puerto Vallarta, provoni Careyes, Meksikë

Joshja e një arratisjeje meksikane tërheq udhëtarët në Puerto Vallarta gjatë gjithë vitit, por nëse udhëtoni pak më larg në jug, do të arrini në Careyes – një vendstrehim i vogël por magjik që ndodhet në bregun e Jalisco. Careyes tejkalon të gjitha pritjet e një pushimi tipik në plazh në Meksikë, me akomodime luksoze, plazhe piktoreske dhe zero turma. Udhëtime me varkë në plazhe të izoluara, aventura me kalërim dhe klasa joga janë të gjitha të disponueshme për t’i çuar vajzat tuaja në një nivel tjetër. Festa nën yjet me turma ndërkombëtare në Playa Rosa Beach Club ose Punto Como Steakhouse. Akomodimet me shumë dhoma gjumi në El Careyes Club & Residences buzë detit e bëjnë këtë pronë ideale për pushime në grup.

Në vend të Parisit, provoni Kopenhagen

Parisi është i njohur për blerjet elegante, ushqimin e shijshëm dhe artin e bukur, por po sikur t’ju thosha se mund t’i gjeni të gjitha këto dhe më shumë në Kopenhagë? Kryeqyteti skandinav është destinacioni i përsosur për një udhëtim të vajzave evropiane me kulturë, ngrënie dhe modë të jashtëzakonshme që rivalizojnë Parisin (ose çdo qytet tjetër të madh evropian, për këtë çështje). Në vend që të lundroni nëpër Seine, bëni një shëtitje me varkë nëpër kanalet e famshme të Kopenhagës, më pas drejtohuni në Muzeun Bashkëkohor të Kopenhagës, Glyptotek ose Muzeun e Artit Modern të Luizianës. Kopenhaga konsiderohet si një nga destinacionet më të mira ushqimore në botë, ndaj nuk mungojnë restorantet për t’u rekomanduar. Për një darkë gustator, mund të provoni Barabba ose Høst, por gjithashtu nuk mund të gaboni me një burger të thjeshtë nga Popl ose një pastë nga Lille. Përpara se të niseni për një natë në qytet, bëni një shëtitje në Nyhavn simpatik, i cili natën është po aq magjepsës sa Kulla vezulluese Eifel. /TAR/

Të fundit

Bimët mjekësore, eksporte të sigurta drejt tregjeve elitare të BE-së

Bimët medicinale dhe aromatike janë një pjesë e rëndësishme e ekonomisë në Malësinë e Madhe, duke punësuar qindra burra...

‘Çmendet’ moti/ Përmbytjet bëjnë kërdinë në këtë vend, 9 viktima dhe 17 të zhdukur

Të paktën 9 persona kanë vdekur dhe 17 të tjerë mbeten të zhdukur për shkak të shirave të dendur në Kinë, njoftoi media shtetërore...

Subvencionet në bujqësi, 18 mijë aplikime fituese deri tani

Në Skemën Kombëtare të Mbështetjes në Bujqësi 2024, rreth 18 mijë aplikime janë shpallur fituese pas përfundimit të fazës së parë, ndërsa procesi vijon...

4 arsyet psikologjike pse gocat qajnë kur kanë ditëlindjen

Me siguri që edhe ju i keni parë videot e ditëlindjeve që qarkullojnë në platformat Reddit apo TikTok, ku shumica e gocave shfaqen duke...

“Alma Arrazi, fillimi i fundit tragjik”/ Ja çfarë i tha bashkëshorti para aktit fatal

Rasti i Alma Arrazit, e cila u vetëmbyt në ujërat e lumit Buna sëbashku me 3 fëmijët e mitur, vijon të tronditë opinionin. Ditën...

Lajme të tjera

Web TV