Mbyllet numërimi i votave në Rrogozhinë, fiton PS

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ka përfunduar numërimi i votave në Bashkinë e Rrogozhinës.

Edison Memolla nga Partia Socialiste kaq marrë 5120 vota ndërsa Shkëlqim Hoxha nga koalicioni ‘Bashkë Fitojmë ka marrë 5097 vota.

Diferenca e votave ka qenë shumë e vogël, ku Hoxha ka humbur Bashkinë për vetëm për 23 vota më pak.

Të fundit

Qëlluan me armë të riun dhe e ndoqën për ta vrarë/ Arrestohen autorët në Pogradec

Janë arrestuar autorët e plagosjes me armë zjarri, që ndodhi pasditen e sotme në Pogradec. Mësohet se në pranga ka...

Lufta në Kosovë, film në Hollywood

Në fokus do të jetë masakra e Reçakut E kaluara e luftës së Kosovës, ka akoma shumë për t’i treguar botës se cilat janë krimet...

Ekskluzive/Përplasje fizike midis gazetarit të Klan newz dhe operatorit të A2CNN “Video”

Mbrëmjen e sotme në spitalin e traumës ku gjenden të plagosurit e shperthimit në Lushnje janë konfliktuar fizikisht një gazetar i klan news me një...

Rusia nuk dëshiron që dialogu Kosovë-Serbi të përfundojë me sukses

Studim të publikuar nga Instituti i Kosovës për Kërkime dhe Zhvillime të Politikave (KIPRED) theksohet se Rusia nuk e sheh të izoluar procesin e...

Elon Musk padit kompaninë OpenAI për tradhti të interesave të publikut

Elon Musk paditi kompaninë OpenAI dhe themeluesin e saj, drejtorin ekzekutiv Sam Altman, për atë që e quan tradhtim të qëllimit për t’i shërbyer...

Lajme të tjera

Web TV