VIDEO/ Spektakël në miqësoren mes Realit dhe Milanit, Los Blancos fitojnë me përmbysje

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Spektakël, eurogola dhe gafa në miqësoren e luksit Milan-Real Madrid. Dy skuadrat me më shumë trofe në Champions League, u përballen mes tyre në SHBA, në “Rose Bowl”, Pasadena, aty ku u zhvillua finalja e Botërorit 1994.

Skuadra e Carlo Ancelottit fitoi 2-3 me përmbysje. Pjesa e parë foli për kuqezinjtë e Stefano Piolit. Fikayo Tomori zhbllokoi takimin pas një asisti të Ivan Pulisic, ndërkohë që Luka Romero debutoi me një eurogol.

Më pas Federico Valverde “show” në fraksionin e dytë. Mesfushori uruguaian shkurtoi diferencën falë ndihmës së portierit Sportiello, teksa dy minuta më vonë barazoi rezultatin me një goditje potente.

Golin e fitores për “Los Blancos” e realizoi Vinicius Junior 6 minuta përpara fundit të takimit. Braziliani mori një top nga Luka Modric dhe e dërgoi atë në rrjetë, për t’i dhuruar Realit suksesin në këtë sfidë.

Për skuadrën italiane debutuan Sportiello, Loftus-Cheek, Pulisic, Romero dhe Reijnders, teksa në krahun tjetër erdhi debutimi i anglezit Bellingham. Goditja e madhe e Realit në merkato.

Të fundit

Doni lëkurë të pastër? Ja si ta përdorni të bardhën e vezës për të trajtuar fytyrën

Një nga gjërat që shumica e njerëzve harrojnë të përfshijnë në rutinën e tyre është kujdesi për lëkurën. Nga dielli...

Haiti, vriten tre persona, mes tyre vajza e një kongresmeni amerikan

Tre misionarë të organizatës amerikane “Misionet në Haiti”, qendra e të cilëve ishin vendosur në Oklahama janë vrarë pasi u zunë pritë nga një...

“Peshkaqenët e borxheve”/ Deralla: Në vitin 2020 Banka e Shqipërisë mori një plan masash

Gjykata e Tiranës ka lënë në fuqi masat e sigurisë për 9 personat e përfshirë në skandalin e zhvatjes së qytetarëve nëpërmjet te ashtuquajturave...

OBSH: COVID-19 shkurtoi jetëgjatësinë në botë

Pandemia COVID-19 shkurtoi jetëgjatësinë në botë për gati dy vjet, kur u përhap nga viti 2019 dhe 2021, duke zhbërë një dekadë përparim, tha...

Skema e mashtrimit me mikro-kreditë/ “Rasti, më i keq se firmat piramidale”

Disa ditë më parë, Prokuroria e Tiranës ka goditur skemën e zhvatjes së qytetarëve nëpërmjet të ashtuquajtur mikrokredi me interesa të larta, për shlyerjen...

Lajme të tjera

Web TV