Këto atlete të rralla nga Apple po shiten në ankand për vlerën marramendëse

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një palë atlete të rralla të Apple po shiten nga shtëpia e ankandit Sotheby’s për 50,000 dollarë.

Këpucët ishin bëra me porosi për punonjësit në vitet 1990 dhe ishin një dhuratë në një konferencë. Një palë të tilla nuk janë shitur kurrë për publikun më parë.

Sotheby’s i përshkroi ato si “një nga më të panjohurat në ekzistencë”, duke theksuar sa të rralla janë atletet dhe vlerën e tyre në tregun e rishitjes.

Ndërsa atletet Omega x Apple janë”të reja në kut”, përshkrimi thotë se ato kanë disa papërsosmëri, duke përfshirë një zverdhje rreth thembrës.

Ato janë masa amerikane 10.5, që do të thotë masa evropiane 41. Atletet vijnë me kuti dhe kanë edhe një palë lidhëse alternative të kuqe.

Me kalimin e kohës, reliket e Apple janë rritur në vlerë dhe shumë nga pajisjet e saj retro janë tani artikuj koleksioni që shiten me çmime të larta – megjithëse jo të gjithë artikujt janë shitur.

Një tastierë tradicionale për video-lojëra e quajtur Pippin, e cila ishte jashtëzakonisht e mbiçmuar, u quajt një dështim.

Një nga ankandet më të suksesshme të kohëve të fundit të Apple përfshin një iPhone të pahapur 4 GB, i cili u shit për mbi 190,000 dollarë në ankand në SHBA.

Të fundit

Rusi/ Arrestohet kryeredaktori i gazetës së pavarur për një artikull kundër ushtrisë

Kryredaktori i i gazetës së pavarur Novaya Gazeta është arrestuar në Moskë pasi akuzohet se ka diskredituar forcat ushtarake...

Strukturat informale/ 200 mijë lekë gjobë kush nuk deklaron numrin e pushuesve

Nga dhomat e thjeshta deri tek vilat që akomodojnë pushues përmes AirBNB apo Booking dhe nuk kanë një licencë, do të regjistrohen në Qendrën...

Sa njerëz në botë festojnë ditëlindjen më 29 shkurt?

Rreth 0.27 për qind e popullsisë së botës feston ditëlindjen sot, më 29 shkurt. Edhe pse ky mund të duket si një numër i vogël,...

UEFA dënon Bayern Mynihun, gjobë dhe një ndeshje pa tifozë

Komiteti i Kontrollit, Etikës dhe Disiplinës i UEFA-s ka qenë shumë i ashpër në vendimet e fundit disiplinore, sidomos me dy skuadra, Bayern Munich...

‘Do dal me kokën lart’/ Ledjona tregon arsyet pse duhet të fitojë BBV

Ledjona nuk do t’i shkelë parimet në shtëpinë e “Big Brother Vip” dhe kjo është sipas saj një nga cilësitë që duhet të ketë...

Lajme të tjera

Web TV