Çuçi ndërron portën me Ballën/ Rama i jep postin e rëndësishëm, çfarë ndodhi në Asamble

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ish-ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi është zgjedhur kryetar i Grupit parlamentar. Vendimi është marrë dje nga Asambleja Socialiste.

Rama ka propozuar Çuçin për të marrë drejtimin e grupit parlamentar socialist.

Më herët këtë detyrë e ka mbajtur Taulant Balla, i cili pasoi Çuçin në dikasterin e Ministrisë së Brendshme.

Shkarkimi i Çuçit ndodhi pak ditë më parë, ndërkohë që sot erdhi dhe kjo lëvizje rokadë, duke i zënë vendin Ballës në pozicionin me rëndësi në PS.

Të fundit

Çfarë përmban propozimi i Sekretarit të NATO-s për ndihmën ushtarake Ukrainës?

Ministrat e jashtëm të NATO-s të premten do të diskutojnë për një ndihmë të re ushtarake për Ukrainën, të...

Nisin fluturimet direkte nga Tirana në Kopenhagë

Qytetarët shqiptarë nga sot mund të fluturojnë direkt drejt kryeqytetit të Danimarkës, Kopenhagës. Fluturimi i parë direkt është pritur me një ceremoni të veçantë...

Soko: Ja sa duhet të llogaritet minimumi jetik për një familje me 4 persona

Eksperti i ekonomisë Pano Soko nga Nisma Thurje, duke folur për minimumin jetik, tha në emisionin “Open” në News24, se të jetosh në minimumin...

Miqësoret dhe më pas Europiani, kombëtarja stërvitet në “Shtëpinë e Futbollit”

Trajneri i Shqipërisë, Sylvinho ka thirrur lojtarët e kombëtarës në “Shtëpinë e Futbollit”, për të parë kështu situatën e tyre në këtë fund muaji....

Lajme të tjera

Web TV