Tronditëse/ Një familje shet foshnjën 8-muajshe për të blerë iPhone

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Në një incident tronditës ka ndodhur në Indi, pasi një çift dyshohet se shiti fëmijën e tyre 8 muajsh për të blerë një iPhone.

Ndërkohë, policia ka shpëtuar fëmijën dhe ka arrestuar prindërit dhe gruan që që e ka blerë. Fqinjët ishIn të parët që zbuluan ngjarjen, pasi çifti prej kohësh luftonte për të përballuar jetesën dhe u habitën kur panë telefonin e shtrenjtë.

Zyrtarët e stacionit policor të Khardah kanë refuzuar të zbulojnë detaje të tjera deri në përfundimin e hetimit. Jaydev dhe gruaja e tij Sathi kanë dy fëmijë, një vajzë 7-vjeçare dhe një djalë 8-muajsh.

Ndërkohë, autoritetet vendase po punojnë për të zbuluar nëse fëmija është shitur për shkak të varfërisë apo për ndonjë arsye tjetër.

Të fundit

Mbi të pakënaqurit nga Perëndimi, që ka zbarkuar në Tiranë

Nga Mero Baze Mbajtja sot e Samitit të Ballkanit Perëndimor me BE për planin e ri të rritjes, si dhe...

Berisha: Dy takimet në Tiranë nuk ishin samite

Ish-kryeministri Sali Berisha foli mbrëmjen e sotme për dy samitet e mbajtura në Tiranë në dy ditët e fundit. Berisha tha se të dyja takimet...

U tha se thumboi Arbana Osmanin për ‘Big Brother VIP’, reagon Dea Mishel

Një postim i Dea Mishel gjatë spektaklit të kaluar të 'Big Brother VIP Albania 3' shkaktoi disa polemika në rrjet. “Unë e ndjek Big-un sivjet...

A ka pasur Shqipëria Aleks Navalny-t e saj?

Nga Ylli Pata Historia e eleminimit të njeriut që mund t’i trondiste pushtetin Vladimir Putinit ka marrë sot kryeartikutjt e mediave kryesore në botë. Disa thonë...

“Duke shtyrë procesin!”/ Rama publikon foton komike me Varhelyin gjatë Samitit

Kryeministri Edi Rama ka ndarë në rrjetin social “Instagram” një foto ku shfaqet duke shoqëruar komisionerin e BE për Zgjerimin dhe Fqinjësinë, Oliver Varhelyi...

Lajme të tjera

Web TV