Paris/ Të shtëna me armë zjarri në aeroport, trafikantja e drogës plagos një doganier

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Në aeroportin e Roissy-Charles de Gaulle në Paris ka mbetur i plagosur një doganier, si pasojë e sulmit me armë zjarri.

Sipas mediave të huaja një grua peruane, e cila u kap në flagrancë me kokainë, grabiti armën e doganierit dhe e qëlloi me armë në bark. Sulmi ndodhi teksa punonjësi po e shoqëronte të burgosurin në tualet.

Gjatë kontrollit, në bagazhin e makinës së saj u gjetën tre kilogramë kokainë. Gruaja u arrestua dhe u akuzua për tentativë për vrasje dhe shkelje të ligjit për drogën.

Sipas autoriteteve franceze, më shumë se 157 ton drogë, kryesisht kanabis dhe kokainë, u kapën vitin e kaluar, një rekord i të gjitha kohërave për vendin.

Të fundit

Horoskopi ditor, 10 Dhjetor 2023

DASHI Gjatë kësaj dite do bëni mirë të reflektoni më gjatë dhe të braktisni disa zakone të këqija. Keni për...

NBA/ Los Angelos Lakers mposhtin Indiana Pacers dhe janë fitues të In-Season Tournament

LeBron James dhe Anthony Davis kombinuan për 65 pikë, teksa Los Angeles Lakers fituan turneun inaugurues të NBA In-Season, me rezultat 123-109 ndaj Indiana...

VIDEO/ Inter mposht lehtësisht Udinesen në “Giuseppe Meazza” dhe rikthehet në kryesim

Interi rikthehet sërish në krye të Serie A. Skuadra e Simone Inzaghit zhvilloi një ndeshje perfekte në “San Siro” duke mposhtur 4-0 Udinesen. Fundi i...

Dhërmi/ 56-vjeçari kapet në flagrancë duke shkarkuar inerte pa autorizim

Një 56-vjeçar është nën hetim në gjendje të lirë, pasi u kap duke shkarkuar inerte në afërsi të një aksi rrugor, pa autorizim nga...

Humbi rrugën në Malin e Dajtit, policia i shkon në ndihmë turistit gjerman

Policia i ka ardhur në ndihmë një shtetasi gjerman. Ky i fundit rreth pasdites, në Malin e Dajtit, duke eksploruar natyrën, ka humbur rrugën,...

Lajme të tjera

Web TV