Zyrtarizimi është pranë, Mauro Icardi firmos me Galatasarayn për tre sezone

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Gjithçka gati për Mauro Icardi në Stamboll. Qendërsulmuesi argjentinas do të mbërrijë në qytet këtë të premte, pasi ka firmosur një kontratë 3-vjeçare me Galatasaray.

Sipas raportimeve te medieve italiane, Icardi do të paguhet 11 milionë euro neto në sezon te klubi turk. Nga ana tjetër, dhjetë milionë euro shkojnë për Paris Saint-Germain, klubin që kishte në pronësi kartonin e sulmuesit.

Icardi largohet nga PSG-ja pas 92 ndeshjeve dhe 38 golave, sezonin e kaluar për Galatasarayn shënoi 23 gola në 26 ndeshje.

Të fundit

“Vendimi për vulën tërësisht i padrejtë”, Basha premton parti të re

Lulzim Basha, në një deklaratë për mediat tha se vendimi i Gjykatës së Apelit më 11 qershor për vulën...

E rëndë/ Të shtëna me armë në një plazh, raportohet për një viktimë dhe disa të plagosur

Informacionet e para flasin për një përplasje të armatosur mes të huajve jashtë një supermarketi Një përleshje e armatosur ka ndodhur këtë të premte midis...

A po vjen fundi i botës? Lind bualli i bardhë, çfarë tregon profecia

Një buall i rrallë i bardhë thuhet se ka lindur në Parkun Kombëtar Yellowstone, duke përmbushur një profeci të indianëve amerikanë që është sinonim...

Më pak se 30% duan që Berisha të jetë kandidat për kryeministër

Nga EDUARD ZALOSHNJA Me përkufizim, sondazhet online të portaleve nuk përfaqësojnë opinionin publik të një vendi – ato përfaqësojnë përafërsisht opinionin e audiencës së tyre....

Ja si përcillen tifozët kuq e zi në Aeroportin e Tiranës (Foto)

Tifozët e skuadrës tonë kombëtare që fluturuan sot drejt Gjermanisë për të mbështetur Shqipërinë në Euro2024, u përcollen me një atmosferë festive nga Aeroporti...

Lajme të tjera

Web TV