5 ngjarjet e rëndësishmë astronomike që do ndodhin në Gusht, si do ndikojnë në jetën tonë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Javën në vijim, si prapavija e Venusit, ashtu edhe Dielli me Uranin e paparashikueshëm, do të sjellë ndryshime të papritura tën çështjeve të zemrës. Ju mund të përballeni me disa sfida të papritura, prandaj mos kini frikë të mendoni jashtë zonës suaj të komfortit. Thjesht merrini gjërat shtruar kur bëhet fjalë për marrëdhëniet ose vendimet që merrni!

Hëna e re më 16 gusht shënon një fillim të ri dramatik. Ky hënim lidhet me prapavijën e Venusit – e cila po dominon jetën tonë të dashurisë gjatë gjithë kohëzgjatjes së gushtit – kështu që kjo hënë e re mund të jetë një kohë e dobishme për të marrë iniciativë drejt zgjidhjes së çdo problemi të vazhdueshëm të marrëdhënies ose dëshirave konfliktua e që janë shfaqur në zemrën tuaj gjatë të kaluarës.

23 gushti është një datë për të shënuar në kalendarin tuaj, pasi është dita e parë e sezonit të Virgjëreshës, si dhe fillimi i Mërkurit në retrogradë. Dielli në Virgjëresha ndriçon aktivitetet tona të përditshme të mirëqenies, duke na frymëzuar balancojmë jetën tonë. Për fat të keq, Mërkuri në retrogradë tek Virgjëresha do të fillojë në të njëjtën ditë, gjë që mund ta bëjë të vështirë shikimin e të gjitha detajeve të vogla të jetës me qartësi. Kini durim me veten dhe të tjerët, pasi ky është planeti i pestë dhe i fundit që i bashkohet ekipit Retrograd për momentin.

Muaji përfundon me po aq veprim kozmik sa filloi. Më 27 gusht, Marsi i pasionuar hyn në Peshore, duke sjellë energji në situatat dhe marrëdhëniet sociale. Një ditë më vonë, Urani fillon retrogradin e tij vjetor, duke na shtyrë të përpunojmë disa nga kthesat më të paparashikueshme që kanë ndodhur brenda jetës sonë gjatë muajve të fundit.

Lexo edhe :  Një natë pa gjumë mund ta plakë trurin tuaj për dy vjet/Studim!

Më në fund, ne kemi një hënë të plotë të fuqishme tek Peshqit më 30 gusht. Kjo është hëna e dytë e plotë që godet gjatë gushtit, duke e bërë atë një Hënë blu të veçantë.

Të fundit

“Janë 3 banda”/ Lubonja: Liderët politikë kanë grabitur shqiptarët

Në emisionin Open në News 24 u diskutua për deklaratat e kreut të PL Ilir Meta, si dhe për...

Françeska Murati në pritje të fëmijës së dytë, konfirmon lajmin në rrjetet sociale

Françeska Murati i dha sinjalet e para të pritjes së ëmbël vetëm pak ditë më parë, në një bisedë me ndjekësit e saj. Për...

Sefa: Është krijuar një koalicion anti-SPAK, ja pse ka frikë Edi Rama

Avokati Indrit Sefa në studion e emisionit “Open” në News24 tha se sot kemi një koalicion anti-SPAK, dhe do e shikoni se pas dy...

Berisha: “Kush prek votën, duhet të lërë kokën”

Gjatë fjalës së mbajtur në tubimin qytetar, kryetari i PD-së Sali Berisha ka ftuar të gjithë shqiptarët që të ngrihen dhe të mos qëndrojnë...

“U bë forca ime”, ja kujt ia dedikon fitoren e “Ferma VIP” Dijonis Biba

Dijonis Biba u shpall mbrëmjen e djeshme fitues i edicionit të parë të “Ferma VIP”. Ai u shpall si më i preferuari i publikut...

Lajme të tjera

Web TV