“Dje barazuan ndaj Hacken, sot në punë si elektricist”, historia e bukur e klubit modest

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Turi i dytë i Ligës së Kampioneve ka sjellë rezultate surprizë dhe padyshim që një nga rezultatet më befasuese ishte edhe eliminimi i Ferencvarosit nga skuadra modeste e Klaksvik.

Me dy nga “yjet” e skuadrës, është krenuar në rrjete sociale edhe vetë klubi nga Ishujt Faroe, pasi skuadra e tyre barazoi në turin e dytë ndja Hackenit me rezultatin 0-0. Joanes Danilsen dhe Rene Shaki Joensen janë dy lojtarë që luajtën si titullarë me skuadrën nga Ishujt Faroe dhe janë rikthyer në punën e tyre të zakonshme, si elektricistë.

“Kjo është ajo që bëjmë: Joanns Kalso Danielsen dhe Rene Shaki Joensen luajtën një rol të rëndësishëm në barazimin e mbrëmshëm. Sot paradite u kthyen sërish në punë. Të dy janë elektricistë të ndërmarrjes vendase EL-IN”, shkruan klubi.

Të fundit

S’është Amerika dhe as Anglia/ Në këto 5 vende mund të pasuroheni!

Doni të provoni fatin jashtë vendit, po mendoni të jepni dorëheqjen, të paketoni gjërat dhe të largoheni. Por ku të...

Nga e ka prejardhjen emri i Tiranës?

Ekzistojnë disa hipoteza për prejardhjen e emrit Tiranë. Njëra hipotezë është që emri Tiranë vjen nga fjala Theranda, e përmendur në burimet e lashta...

Viti 2024 është për ju! Këto janë shenjat e horoskopit më me fat për vitin që vjen

Energjia që do të rrezatoni nga jashtë në vitin 2024 do të jetë aq intensive dhe e ndritshme sa të gjithë do ta vënë...

Çfarë po ndodh sot në Shqipëri?

Nga Spartak Ngjela I. Kur e vjetra kërkon të kthehet në pushtet, shoqërisht kjo është një komedi. Sot në Shqipëri janë dy vjetërsira politike: Enver Hoxha dhe...

BE arrin marrëveshjen historike, Inteligjenca Artificiale do të rregullohet me ligj

Shtetet anëtare të Unionit dhe Parlamenti Evropian kanë arritur një marrëveshje paraprake mbi "Aktin e Inteligjencës Artificiale". Kjo është tentativa e parë në botë për...

Lajme të tjera

Web TV