Lukaku-Juve pothuajse e kryer, Chelsea pranon shkëmbimin me Vlahovic

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Romelu Lukaku drejt rikthimit në Serinë A. Transferimi i sulmuesit belg te Juventusi kishte ngecur për shkak të Vlahovic, për të cilin bardhezinjtë prisnin një ofertë nga Paris Saint Germain.

Megjithatë situata ka marrë një tjetër kthesë, pasi Chelsea ka hapur mundësinë e një shkëmbimi mes Lukakut dhe Vlahovic, natyrisht edhe me një kompensim ekonomik në favor të bardhezinjve.

Kartoni i Lukakut vlerësohet rreth 40 milionë euro, ndërsa Juventus kërkon 80 milionë euro për serbin Vlahoviç, megjithatë udhëtimi i Giuntolit në Londër pritet të zgjidhë ngërçin.

Gjasat janë që Chelsea të japë Lukakun dhe 35-40 milionë euro të tjera në këmbim të Vlahoviç, që pritet të vihet në dispozicion të trajnerit Mauricio Pochettino.

Vlen të theksohet se Chelsea ka vendosur një afat final deri të dielën për mbylljen e kapitullit Lukaku, ndaj gjasat janë që marrëveshja të arrihet brenda javës, me sulmuesin që është gati për aventurën e tretë në Serinë A, por këtë herë me fanellën bardhezi të Juventusit.

Të fundit

Arabia Saudite nënshkruan blerjen e 105 avionëve Airbus nga Franca

Kompania Saudia Group do të blejë 105 avionë pasagjerësh Airbus, teksa ngrinte lart marrëveshjen si më të madhen e...

Mbyllet dega e një banke serbe në veri të Kosovës, shpërndau pagesat e Beogradit

Autoritetet në Kosovë njoftuan të hënën (20 maj) se kanë mbyllur gjashtë njësi të “Bankës Postare Kursimore” të Serbisë në veri të vendit, institucion...

Për të patur flokë të bukur e të shëndetshëm, këto janë 9 ushqimet që duhet të konsumoni

1.Vezët Vezët janë të parat në listë për flokë të shëndetshëm sepse ato përmbajnë shumë proteina dhe biotinë, por edhe shumë lëndë të tjera ushqyese...

“Politikanët që kanë bashkëpunuar me grupet kriminale janë të tmerruar nga SPAK!”

Ish-prokurori Shkëlqim Hajdaraj i ftuar në një emision televiziv, foli për goditjen e shtatë grupeve kriminale nga SPAK. Ai tha se politikanët që kanë bashkëpunuar...

SPAK godet krimin/ Karamuço: Grupet mund të kundërpërgjigjen dhe të cenojnë sigurinë

Eksperti i kriminalistikës, Ervin Karamuço, i ftuar në Real Story, tha se pas aksionit të SPAK është rritur shqetësimi se grupet kriminale mund të...

Lajme të tjera

Web TV