Jul Deda: Në Shqipëri të shajnë nëse ke para. Të jesh i pasur është meritë, jo defekt!

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Përmes një postimi në rrjetet sociale aktori Julian Deda, shkruan se në Shqipëri mentaliteti i gjykon njerëzit e pasur. Deda shkruan se është e vështirë në vendin tonë që pasuritë të vihen me rroga, por shton se është meritë dhe talent të bësh para.

“Ne Shqiperi, kur te thone, “he me se ke lek ti” ose “ke bo lek”, ta thone me nenkuptim negativ, dmth nisen te te kritikojne. Pra shprehja “ke lek ti, ke” eshte sharje.

E para nuk kam aq sa mendoni ju, keshtu qe mos me “shani” kot.

E dyta, do te doja te kisha, aq sa thoni ju, madje nja dhjete fish me shume se aq, pastaj mund te “shani” sa te doni. Çdo dite lutem te gjej ndonje valixhe me 1 milion dollare poshte pallatit, se me rroge nuk behen aq lek sa te me “shani”.

Pra kush ka lek teper, te mi jape mua dhe pastaj te futet neper komente dhe te shkruaj “ik mor ti, ke bo lek e s’di ku me i çu”…!

Seriozisht. Te besh para, apo te vesh pasuri, nuk eshte defekt, perkundrazi eshte merite dhe talent. Pra mos i shani, mos i perbuzni, njerezit qe bejne shume lek, thjesht vleresojini ata…!”, shkruan Deda në instagramin e tij.

Të fundit

Eventi madhështor sportiv “Tiranathlon”, ja si devijon qarkullimi i mjeteve këtë të dielë

Pas tre eventeve të mëparshme shumë të suksesshme, ‘Tiranathlon’ është rikthyer për të katërtin vit radhazi. Ky event i...

Moti i keq, rrëzohet fasada e pallatit në Tiranë, qytetarët shpëtojnë për mrekulli

Fasada e një pallati në Tiranë është dëmtuar si pasojë e motit të keq që përfshiu vendin pasditen e sotme. Mësohet se disa pllaka janë...

Çfarë ndodhi? Paditet ish-presidenti i njohur, dyshohet se…

Prokurorët në Kolumbi ngritën sot formalisht akuzat ndaj ish-presidentit te djathtë Alvaro Uribe për rryshfet ndaj dëshmitarëve dhe mashtrim financiar, në gjyqin e parë...

Plas debati i ashpër mes Robertit dhe Albanos: Do t’a zbulosh sa burrë jam?

Robert Aliaj, pas hyrjes së tij në fermë ka krijuar debate me fermerët, një prej të cilëve është edhe Albano Bogdo. “Përplasjet” e tyre kanë...

Votoi rezolutën e Srebrenicës, Vuçiç reagon ashpër: Maqedonia e Veriut më goditi fort

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç tha se e kishte të vështirë të duronte faktin që Maqedonia votoi për rezolutën e Kombeve të Bashkuara për shpalljen...

Lajme të tjera

Web TV