Free Porn

manotobet

takbet
betcart
betboro

megapari
mahbet
betforward


1xbet
teen sex
porn
djav
best porn 2025
porn 2026
brunette banged
Ankara Escort
1xbet
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com

1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com

1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
betforward
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co

betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co

betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
deneme bonusu veren bahis siteleri
deneme bonusu
casino slot siteleri/a>
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Cialis
Cialis Fiyat
deneme bonusu
padişahbet
padişahbet
padişahbet
deneme bonusu 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet 1xbet untertitelporno porno

Studimi: Ngjyra e pjatës ndikon në sasinë e ushqimit që do të hani

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ngjyra e pjatës mund të ndikojë në sasinë e ushqimit që do të hani. Studimet tregojnë se njerëzit priren të hanë më pak nëse ka më shumë kontrast ngjyrash midis pjatës dhe ushqimit. Nëse hani ushqim të lehtë nga një pjatë e errët, ndoshta do të hani më pak. Arsyeja është se pjesa juaj e ushqimit duket më e madhe sepse bie në sy në një sfond më të errët. Në një pjatë me ngjyrë të çelur, ajo thjesht shkrihet dhe ju e teproni me ushqim, thotë hulumtimi.

Dihet se ngjyrat e ndezura si e verdha, portokallia dhe e kuqja nxisin më së shumti oreksin. Këto ngjyra, veçanërisht e kuqja, rrisin presionin e gjakut dhe rrahjet e zemrës, gjë që na bën të ndihemi më të uritur.

Megjithatë, gri, e zeza, kafe dhe vjollcë konsiderohen zgjedhje të mira për shtypjen e oreksit. Të kesh ushqim në pjata të këtyre ngjyrave zvogëlon shanset për të ngrënë tepër. Ngjyra blu konsiderohet më e mira nga të gjitha. Shkenca sugjeron se ngrënia nga një pjatë blu e errët mund t’ju ndihmojë të kontrolloni më mirë madhësinë e porcionit tuaj.

Edhe forma luan një rol të rëndësishëm kur bëhet fjalë për humbjen e peshës, thonë ata. Është më mirë të hani ose pini nga një gotë ose enë e gjatë, e ngushtë sesa nga një pjatë e gjerë ose nga ndonjë gotë e sheshtë. Të dyja mund të mbajnë të njëjtën sasi lëngjesh ose ushqimi, por studimi tregon se njerëzit ndihen sikur kanë më shumë kur përdorin versionin e gjatë dhe të ngushtë.

Të fundit

Lajmi i Fundit/ Qëllohet gjatë mitingut në Pensilvani Donald Trump

Ish presidenti amerikan Donald Trump eshte qelluar gjate nje mitingu ne Pensilvani. CNN ka publikuar pamjet e sulmit ndaj Trump. Ish...

Egla dhe Graciano bëhen bashkë, çfarë po përgatisin

Fituesja e Big Brother Vip, Egla Ceno vazhdon të jetë një nga personazhet më të komentuar dhe çdo postim i saj ngjall kuriozitet. Mirëpo...

Analiza e REL: Samiti i Uashingtonit dhe trashëgimia e vërtetë e tij

Ukraina mund të jetë përafruar më shumë me NATO-n në samitin e aleancës ushtarake në Uashington, këtë javë, por është vështirë t’i shpëtosh ndjenjës...

Zyrtare, portieri shqiptar rinovon me Cesena-n

Giulio Veliaj do të vazhdojë të jetë pjesë e Cesena-s edhe për sezonin e ardhshëm. Klubi që këtë vit u ngjit në Serie B i...

Elton John urinon brenda shishes plastike në dyqanin luksoz

Këngëtari i njohur Elton John vendosi papritur të mos respektojë një sërë rregullash në një dyqan luksoz në Paris. Mesa duket, artisti spektakolar ka...

Lajme të tjera

Web TV